Fél százalék körüli pluszokat mutattak a zárásra az irányadó tengerentúli indexek. A növekedés motorja a megugró olajár volt.
62 ponttal, 9280 pontra nőtt a DJIA index, ami 0,6 százalékkal haladja meg az egy nappal korábbi értéket. Százalékosan hasonló növekedést ért el a másik két fontos mutató is. A Nasdaq 1996 pont lett, 13-mal nőtt. Míg az S&P 500-as 6,8 pontot ugrott, és 996-onn zárt.
A nyitást követően még lefele indultak a tőzsdeindexek, mivel a szerdai kereskedésben a kínai részvénypiacok csúnyán zuhanta. Ez pedig eladási hullámot indított el világszerte azokra a félelmekre, hogy a részvényárak túl magasra nőttek, miközben a gazdaságok teljesítménye ezt nem támasztja alá. Rontották a befektetői hangulatot a Deere és a Hewlett-Packard gyenge kilátásai.
Nap közben azonban fordult a helyzet, a közelgő hurrikánveszély miatt növekvő olajár hatására ugyanis drágultak a tőzsdemutatókban nagy súllyal bíró olajipari papírok. Erősítette az olajár emelkedését, az a bejelentés is, hogy a múlt héten a várt növekedéssel szemben jelentősen - május óta legnagyobb mértékben - csökkent az amerikai olajtartalék. Az olaj a kereskedés végére az egy nappal korábbiakhoz képest 4,5 százalékot ugrott.
A csütörtöki napon Amerikában munkaerőpiaci adatok látnak napvilágot, ami a hétvége előtt fontos hatással lehet a befektetők hangulatára.