Az amerikai tőzsdék keddi gyengülése után szerdán reggel a Távol-Keleten is rossz hangulatban zárult a kereskedés, a vezető indexek mindegyike veszített értékéből. A tokiói tőzsde vezető indexe 2,35 százalékkal zárt alacsonyabban, mint kedden, elsősorban a zuhanó nyersanyagáraknak és az amerikai gazdasággal kapcsolatos bizonytalan kilátásoknak köszönhetően.
9420 ponton zárta a szerdai kereskedést a tokiói Nikkei 225 index, ez 2,35 százalékkal maradt el az egy nappal korábbi szintjétől. A többi vezető ázsiai index sem szerepelt túl fényesen: a hongkongi Hang Seng 1,69 százalékot veszített, a Shanghai Composite pedig 1,46 százalékkal zárt keddi szintje alatt. A dél-koreai Kospi index 0,43 százalékos gyengüléssel úszta meg a napot, a tajvani tőzsde irányadó mutatója pedig 0,7 százalékos lecsorgást mutatott.
A legkomolyabb félelem az amerikai gazdaság kilábalásával kapcsolatos: kedden egy amerikai kormánytanácsadó egy lehetséges újabb gazdaságélénkítő csomag szükségességéről beszélt. A hír hallatán rögtön meredeken lefelé indultak a Wall Street vezető indexei, mivel a befektetők arra következtettek, hogy a korábban vártnál rosszabb állapotban van az amerikai gazdaság.
Szintén nehéz helyzetbe hozta az ázsiai tőzsdéket, hogy lefelé indultak a nyersanyagárak, az olaj például 62 dollár közelébe esett vissza. Japánban szerdán jelentették be, hogy májusban a gépipari megrendelések állománya 3 százalékkal esett vissza, ami jelentősen elmarad a várt 1,8 százalékos növekedéstől.
A részvénypiacok gyengülése negatív hatással volt a nyersanyagárakra is: a szójababtól a fémekig szinte minden jelentős alapanyag árfolyama visszaesett, ez pedig visszavetette a bányaipari cégek részvényeit a tőzsdén.