A nap első felében állóvíz volt a tengerentúli piacokon, majd a kereskedés utolsó két órájában némi emelkedést mutattak napon belül. Így is vegyes lett ugyanakkor a zárás, a DJIA emelkedett, a másik két fontos index azonban csökkent.
A vergődő részvénypiacot New Yorkban kedd este némi fellendülésre ösztökélte Alan Greenspan ex-Fed-elnök, aki a médiának azt fejtegette, hogy az ingatlanüzlet az Egyesült Államokban épp fellendülésének startja előtt áll és a cégeknek általában nagyobb tőkeszerzésre lehet majd lehetőségük, mint eddig gondolták.
A kijelentés elsősorban a pénzügyi részvények iránti bizalmat erősítette, de az olajipariak is drágultak - élükön az Exxon papírral - az olajárak emelkedésére, fél éve nem tapasztalt magas szintjére. Mindennek is köszönhetően a tőzsde DJIA mutatója 0,6 százalékos emelkedéssel 8469,11 ponton tudott zárni. A technológiai piac apátiáját kedvező hír kevésbé mozgatta meg, a Nasdaq composite 0,8 százalékos veszteséggel 1715,92 ponton zárt. Az S&P 500-as 0,1 százalékkal csökkent, 908 ponton zárt.
A tőzsdén eleinte a csökkenés egyik okozói egyes banki részvények voltak, mert elemzői vélemény szerint az utóbbi időkben a drágulásuk folyamata után "éretté váltak" az árfolyamcsökkenésre. A DJIA indexének nagyobb esését élelmiszeripari és gyógyszeripari cégek, például a Pfizer részvényeinek erősödése gátolta. A kiskereskedelmi és a járműipari cégek részvényeinek ártendenciája zömmel lefelé mutatott, különösen a Fordé a cég új részvényeinek beárazása kapcsán.
Pozitív hatása volt ugyanakkor az amerikai jegybank elnöke, Ben Bernanke kijelentésének, aki szerint az amerikai gazdaság és a bankrendszer állapotára stabil.