A nap végére csúnyán lehúzták a BUX indexet a fokozatosan romló nemzetközi hangulatban, a vezető részvények közül csak az Egis tudott pluszban maradni a zárásig, miután a gyógyszergyár tegnap közölte előzetes eredményeit. Az OTP délelőtt még szárnyalt, majd a kereskedés végére ismét megközelítette novemberi mélypontját, így jelentős eséssel fejezte be a napot.
11 644 pontig esett a BUX index értéke a nap második felére, ez 1,68 százalékkal volt alacsonyabb a szerdai értékénél. A forgalom átlagosnak volt mondható, körülbelül 15 milliárd forint értékben vettek részvényeket a zárásig.
A blue chipek az Egis kivételével mínuszban fejezték be a napot, főleg az OTP 3 százalék feletti bukása érintette érzékenyen a piacot. A bankpapírok végül 3,33 százalékos gyengülés után 2350 forintot értek a zárás pillanatában. 8915 forintig esett vissza a Mol árfolyama, ez 1,05 százalékkal volt alacsonyabb, mint egy nappal korábban. A Magyar Telekom is elbukta szerdai erősödését, visszaesett az 555-ös szintre, ez 2,29 százalékkal maradt el az előző záróártól.
Felemás teljesítményt nyújtottak a gyógyszeripar képviselői, miután az Egis a szerdai zárás után közölte előzetes eredményeit, melyek kedvezőbbek lettek a vártnál. A cég részletes gyorsjelentése február 9-én jelenik meg, de a most megjelent előzetes profitadatok biztatóak. Ennek hatására a csütörtöki napot 11 860 forinton zárta a részvény, ez 1,37 százalékos javulást jelentett. Nem tudott viszont pluszban maradni a legnagyobb BUX-komponens, a Richter, mely a nap végén 350 forinttal, 1,17 százalékkal zárt szerdai értéke alatt, így 29 600 forintot ért.
A forint a nap első felében jól kezdett a devizapiacon, majd délre visszagyengült szerdai értéke környékére, onnan már nem is nagyon mozdult el a nap második felében. A tőzsde zárását követően 283,65 forintot kellett adni egy euróért, míg a dollár árfolyama 219,35 forint volt, a svájci frank pedig 189,68 forintot ért.
A nemzetközi piacokon újabb gyenge makroadatok és vállalati jelentéseket közöltek csütörtökön, részben ezeknek köszönhetően esett vissza a hangulat délutánra. Amerikában a lakáspiacról további kiábrándító statisztikák jöttek: decemberben is a vártnál kevesebb építési engedélyt adtak ki, és a megkezdett lakásépítések száma is elmaradt a várttól. A heti friss munkanélküliek száma az előre jósoltnál nagyobb mértékben emelkedett, ez is a pesszimista hangulatot erősítette.
A cégek közül az eBay és a Microsoft az előzetesen vártnál gyengébb negyedik negyedéves eredményeket közöltek, míg a Nokia arról számolt be, hogy idén várhatóan 10 százalékkal fognak visszaesni az eladások. Amerikában a pénzügyi részvények is kismértékű mínuszban voltak délután, mivel a befektetők továbbra is az új kormány beígért második bankmentő csomagjára várnak.
A magyar tőzsde zárása után már a nyugat-európai mutatók is vegyesen álltak: a londoni FTSE 0,56 százalékkal volt szerdai értéke felett, a frankfurti DAX viszont 0,89 százalékot veszített a nap második felére. A Wall Street számottevő indexei gyengüléssel kezdték a csütörtöki napot magyar idő szerint délután. A Dow az első néhány órában 2,05 százalékot veszített, míg a S&P 2,16 százalékkal esett vissza.