3p

Kismértékű lecsorgással zárult a szerdai nap a Budapesti Értéktőzsdén, a BUX index közel 1 százalékkal zárt előző napi értéke alatt. Az egész napra az volt a jellemző, hogy elsősorban az OTP húzta vissza a piacot, bár a bankpapíroknak is voltak meglódulásaik, a végén mégis közel 4 százalékos mínuszban zártak. A forint piacán viszonylag csendes volt a kereskedés, 290 körül ingadozott a magyar deviza az euróval szemben.

A jelek szerint lassan indul be a korrekció a Budapesti Értéktőzsdén, szerdán is csak enyhe lecsorgás jellemezte az árfolyamokat, de volt olyan részvény, ami még erősödni is tudott. A tengerentúlon felemás makroadatok jelentek meg, így a Wall Streeten oldalazás volt jellemző a délutáni nyitás után.

A BUX index a szerdai zárásra 12 212 pontig esett vissza, ez 0,74 százalékkal volt alacsonyabb, mint az előző napi értéke. A forgalom viszonylag magas volt, meghaladta a 20 milliárd forintot is, ebből több mint 16 milliárd az OTP-ben volt.

A vezető részvényeknél kicsit fordult a helyzet az utóbbi napokhoz képest: most szinte egész nap az OTP volt a piac kerékkötője, a bankpapírok bukása húzta vissza a BUX-ot is. Délután 2500 forint alatt is jártak a cég részvényei, melyek végül a zárásra 2520 forintig kapaszkodtak vissza, de még ez is 3,82 százalékkal alacsonyabb volt, mint kedden. A Mol árfolyama a nap végére ugrott csak pluszba, az olajtársaság papírjai végül 0,42 százalékos erősödés után 10 650 forinton álltak meg. Javított a Magyar Telekom is, mely 0,88 százalékkal kapaszkodott feljebb, így 574 forinton zárta a napot.

Kismértékben erősödtek napközben a gyógyszeripari részvények is, melyekben a Citigroup elemzői is fantáziát látnak legújabb elemzésük szerint. A Richter a végén 26 400 forintot ért, ami 0,38 százalékkal volt magasabb, mint kedden, az Egist viszont a végére mínuszba rántották, a 11 700 forintos ár 0,21 százalékkal volt alacsonyabb, mint egy nappal korábban.

Szűk sávban mozgott a forint szerdán az euróval szemben, alig mozdult el jelentősebben a 290-es kulcsszinttől. A részvénypiac zárása után nem sokkal 290,20 forintot kellett adni egy euróért, ami körülbelül 1 százalékos forintgyengülést jelentett keddhez képest. A dollár 219,97 forinton állt, míg a svájci frank árfolyama 191,93 forint volt.


A nemzetközi piacokon vegyes volt a hangulat: a nap eleji esést kicsit kompenzálta az amerikai piacok javuló nyitása délután, aminek hatására a többi piac is felfelé indult. A londoni FTSE délután 0,6 százalékkal állt keddi értéke alatt, míg a frankfurti DAX 0,2 százalékot veszített értékéből. Régiónkban a varsói tőzsde WIG 20 indexe 0,8 százalékot javítani tudott, a prágai PX 50 viszont 0,57 százalékkal visszaesett.

A tengerentúlon felemás adatok jelentek meg a nyitás előtt, ezért sokáig bizonytalan volt, merre fognak elmozdulni a mutatók. Végül gyenge eséssel kezdtek, azonban ezt hamar le is dolgozták, az első pár óra után már a Dow és a S&P is kicsivel előző napi értékük felett álltak.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!