A jelek szerint lassan indul be a korrekció a Budapesti Értéktőzsdén, szerdán is csak enyhe lecsorgás jellemezte az árfolyamokat, de volt olyan részvény, ami még erősödni is tudott. A tengerentúlon felemás makroadatok jelentek meg, így a Wall Streeten oldalazás volt jellemző a délutáni nyitás után.
A BUX index a szerdai zárásra 12 212 pontig esett vissza, ez 0,74 százalékkal volt alacsonyabb, mint az előző napi értéke. A forgalom viszonylag magas volt, meghaladta a 20 milliárd forintot is, ebből több mint 16 milliárd az OTP-ben volt.
A vezető részvényeknél kicsit fordult a helyzet az utóbbi napokhoz képest: most szinte egész nap az OTP volt a piac kerékkötője, a bankpapírok bukása húzta vissza a BUX-ot is. Délután 2500 forint alatt is jártak a cég részvényei, melyek végül a zárásra 2520 forintig kapaszkodtak vissza, de még ez is 3,82 százalékkal alacsonyabb volt, mint kedden. A Mol árfolyama a nap végére ugrott csak pluszba, az olajtársaság papírjai végül 0,42 százalékos erősödés után 10 650 forinton álltak meg. Javított a Magyar Telekom is, mely 0,88 százalékkal kapaszkodott feljebb, így 574 forinton zárta a napot.
Kismértékben erősödtek napközben a gyógyszeripari részvények is, melyekben a Citigroup elemzői is fantáziát látnak legújabb elemzésük szerint. A Richter a végén 26 400 forintot ért, ami 0,38 százalékkal volt magasabb, mint kedden, az Egist viszont a végére mínuszba rántották, a 11 700 forintos ár 0,21 százalékkal volt alacsonyabb, mint egy nappal korábban.
Szűk sávban mozgott a forint szerdán az euróval szemben, alig mozdult el jelentősebben a 290-es kulcsszinttől. A részvénypiac zárása után nem sokkal 290,20 forintot kellett adni egy euróért, ami körülbelül 1 százalékos forintgyengülést jelentett keddhez képest. A dollár 219,97 forinton állt, míg a svájci frank árfolyama 191,93 forint volt.
A nemzetközi piacokon vegyes volt a hangulat: a nap eleji esést kicsit kompenzálta az amerikai piacok javuló nyitása délután, aminek hatására a többi piac is felfelé indult. A londoni FTSE délután 0,6 százalékkal állt keddi értéke alatt, míg a frankfurti DAX 0,2 százalékot veszített értékéből. Régiónkban a varsói tőzsde WIG 20 indexe 0,8 százalékot javítani tudott, a prágai PX 50 viszont 0,57 százalékkal visszaesett.
A tengerentúlon felemás adatok jelentek meg a nyitás előtt, ezért sokáig bizonytalan volt, merre fognak elmozdulni a mutatók. Végül gyenge eséssel kezdtek, azonban ezt hamar le is dolgozták, az első pár óra után már a Dow és a S&P is kicsivel előző napi értékük felett álltak.