EUR/HUF (280,00 – 282,20): Bár napközben 278,40-en is volt üzletkötés, de nem tartott sokáig az erősödés és a tegnapot már a 280-as szinten fejezte be a forint. A Nemzetgazdasági Minisztérium államtitkárának londoni nyilatkozata a kormány elkötelezettségéről a jövő évi hiánycél tartásával kapcsolatban mindenképpen pozitív a hazai deviza szempontjából, de a nemzetközi hangulat romlása miatt a forint gyengülését ez sem tudta megállítani. Mivel a piac most már szinte biztos abban, hogy csak jövőre lesz megállapodás a nemzetközi szervezetekkel, továbbra is marad a jelentős kitettség a nemzetközi hangulatnak. Hazai szempontból a jövő heti MNB ülésnek lehet árfolyam mozgató hatása, bár a piac biztosra veszi a vágást. A kockázati felár tovább csökkent az utolsó ülés óta, akárcsak a gazdaság növekedési kilátásai, így várhatóan szűk többséggel döntenek 25 bázispontos csökkentés mellett. Mivel ma reggelre sem javult a hangulat ismét 280 fölött kezdünk, fontosabb adat, mint piacmozgató az amerikai GDP alakulása lesz délután.
EUR/USD (1,2890 – 1,3035): Bár a mai német GfK index jobb lett a vártnál, de ez sem tudta megállítani az euró gyengülését. A spanyol mentőcsomag körüli huzavona, és az újabb görög mentőcsomag híre, a rossz PMI, és IFO adatok után az 1,29-es szint felé araszol az árfolyam. Technikailag az 1,2890-es szint lehet támasz a közös devizának, de a délutáni amerikai GDP adatig csendes oldalazásra számítunk a rövid hét utolsó napján.
CHF/HUF (231,20 – 233,40): Tegnap sikerült napközben a 230-as szintet megközelíteni, de a ma reggeli forint gyengülés hatására már 232 közelében kezdődik a nap ebben a devizapárban és várhatóan nem is tapasztalhatunk jelentős svájci gyengülést, így a limitált forint erősödési kilátásokkal együtt 232-233 környékén mozoghatunk.
mfor.hu