EUR/HUF (280,00 – 283,50): A vasárnapi Forma-1 után régiós rally-t láthattunk, a forint eleinte fej-fej mellett haladt a zloty-val, de a végére 1,35 százalékos erősödéssel, 281-es leggyorsabb körrel vitte el a pálmát. Ma reggelre az enyhülő kockázatvállalási kedvvel párhuzamosan mutatkozik némi korrekció, de még így is 282 alatt maradt az árfolyam, ami a pénteki események, a tegnap reggeli 285-ös nyitás és Varga Mihály ma reggeli IMF tárgyalásokat érintő nyilatkozata után több mint meglepő. Úgy tűnik, hogy a piacokat már nem foglalkoztatja a megállapodás kérdése, a jelentős külker többlet, és az EU transzferek miatti jelentős deviza tartalék elegendő fedezetet nyújt rövidtávon az ország kötelezettségeinek teljesítéséhez. Persze azt látni kell, hogy ha fordul a hangulat, és esetleg borítják az asztalt, akkor minket sem fognak kihagyni a szórásból. A fenti tények és a magas hozamszint egyelőre kedveznek a forintnak, a következő nagy falat 280,50 környékén lehet.
EUR/USD (1,2720 – 1,2860): A jó amerikai ingatlanpiaci adatok tovább fokozták a kockázatvállalási kedvet, 1,2820-on tetőzött az árfolyam. Az euró erősödést még a francia leminősítés is csak időlegesen tudta megakasztani, az ázsiai kereskedésben már újra az 1,28-as szint fölött járt a kurzus. A Moody’s reggeli nyilatkozata, miszerint további leminősítések is lehetnek, óvatosabbá tehetik a befektetőket. Ma vitatják meg nézeteiket a görög adósságpálya alakulásáról az eurózóna pénzügyminiszterei az IMF fel. A következő kifizetés a hatályos szerződés szerint, csak akkor lehetséges, ha fenntarthatónak ítélik a gazdasági folyamatokat. A német szavazásig magáról a kifizetésről konkrét döntés nem születhet, csak a szándékot deklarálhatják. Jó hírek esetén folytatódhat a risk-on üzemmód, és az euró az 1,2808-as technikai szint áttörésével tartósan erős maradhat.
CHF/HUF (232,00 – 235,50): Tegnap 233,50 alatt is járt az árfolyam, de a francia leminősítés miatti frankerősödés következtében 234-ről indult nap, ami még így is kéthetes csúcsnak felel meg.
mfor.hu