A tengerentúli kereskedés nagy részében komoly esést mutattak a vezető indexek, ám az utolsó másfél órára megtáltosodtak, és a pénteki szintek környékén zártak.
Miközben a kereskedés nagy részében komoly veszteséget mutattak a tengerentúli tőzsdék, addig a nap végére magukhoz tértek a piacok és komoly rallyt mutattak be. Igaz a látványos befejezés annyiban hibádzott, hogy az utolsó percekben elolvadt az indexek nyeresége.
Dow Jones Industrial Average végül 1 pontos pluszban zárt, a mutató 8764-en fejezte be a napot. 1 pontot veszített az S&P 500-as mutató, mely 939 pont lett. A legjelentősebb változást a technológiai részvényekkel telített Nasdaq Composite mutató könyvelhette el, mely 0,3 százalékot veszített, és 1842 lett.
A nap első felében elsősorban a nyersanyagpiaci részvények gyengültek, miután csökkent a réz, az alumínium és más fontos ipari nyersanyagok ára részben a dollár erősödése miatt, mert az erős dollár visszavetheti a keresletet. Ugyanakkor a befektetőket aggasztja a nyersanyagok árában bekövetkezett fordulat, mert ez kétségessé teszi, hogy megalapozottak voltak-e a fellendüléshez fűzött remények. A piac arra a kormányzati bejelentésre is vár, hogy a nagy bankoknak a korábban kapott támogatás vártnál jelentősebb visszafizetését teszik lehetővé. Hozzájárult a részvények árfolyamának gyengüléséhez az is, hogy a McDonald's jelezte: a valutaárfolyamok kilengése visszavetheti második negyedévi profitját.
A nap végén azonban ismét felerősödött a gazdaság viszonylag gyors felépülésébe vetett hit, mely magasba lendítette az árfolyamokat. Az elemzők kiemelték ugyanakkor azt a tényt, hogy nagy a bizonytalanság a fellendülést illetően. Ugyan számos jel utal arra, hogy a gazdaság immár a legrosszabbon túl jutott, az ugyanakkor erősen kérdéses, hogy a korábbi kibocsátási szintek belátható időn belül elérhetőek, illetve túlszárnyalhatóak-e.