A Nasdaq index 1,2 százalékos emelkedése miatt volt kicsit pozitív a hangulat a hétfői záráskor a Wall Streeten. A Dow és a S&P viszont veszítettek értékükből a további várható gazdasági visszaesés miatt. A befektetők két dologra figyeltek hétfőn: a gazdaságélénkítő csomagra, mely már a Szenátus előtt van és az újabb bankmentő tervekre.
A Dow Jones ipari index 0,8 százalékos visszaesés után 7937 ponton tudott zárni, míg a Standard & Poor's 500 0,05 százalékkal alacsonyabban fejezte be a napot, mint a múlt pénteken. Pozitív volt viszont a Nasdaq index teljesítménye, a technológiai szektor mutatója 1,22 százalékos erősödéssel zárt végül.
Az elemzők egy része már korábban is úgy gondolkodott, hogy a technológiai szektor lehet az, ahol majd először megjelennek a pozitív jelek a tőzsdén, mivel ez az az iparág, melyre minden körülmények között szükségük van az embereknek. Hétfőn a jórészt negatív hangulatban a Microsoft 5,7 százalékkal tudott drágulni, míg az Intel értéke szintén 5,7 százalékkal emelkedett a tőzsdén.
A múlt héten történelmének legrosszabb januárját zárta a Wall Street, a hangulat azóta sem javult sokat, a technológiai szektoron kívül szinte mindenhonnan negatív hírek jöttek. Az újabb elbocsátások megalapozták a befektetők pesszimizmusát, hétfőn például a Macy's üzletlánc jelentette be, hogy megválik 7000 dolgozójától.
Barack Obama elnök arra hívta fel a Szenátus figyelmét, hogy a kisebb kifogások miatt ne késlekedjenek megszavazni a több mint 800 milliárd dolláros gazdaságélénkítő csomagot. A Kongresszus a múlt héten már igent mondott az elnök terveire, melyeknek kulcseleme az adócsökkentés és az állami beruházások. A héten a befektetők többsége a csomaggal kapcsolatos hírekre, konkrétumokra figyel, illetve a pénteken megjelenő munkanélküliségi adatokat várják kiemelt figyelemmel.
A Mattel játékgyártó hétfőn közölte negyedik negyedéves eredményeit, melyek lényegesen rosszabbak lettek az elemzői várakozásoknál. A vállalat profitja 46 százalékkal csökkent a forgalom visszaesése miatt, a hír hallatán a cég részvényei 16 százalékot veszítettek értékükből.
A pénzügyi részvények közül a Bank of America járt a legrosszabbul, a pénzintézet papírjai 8,8 százalékkal estek vissza a kereskedés zárásáig, a JP Morgan pedig 1,3 százalékot veszített.