Reggel még pluszban nyitott a BUX index, azonban az hamar látszott, hogy nem sokáig lesznek a vevők túlsúlyban a piacon. Már délelőtt is mínuszban volt a mutató, a nap második felében pedig folytatta gyengülését. A vezető részvények közül csak a gyógyszergyártók tartották magukat, nekik ugyanis köztudottan kedvező a gyenge forint.
15 192 ponton fejezte be a szerdai kereskedést a Budapesti Értéktőzsde BUX indexe, ez 2,66 százalékkal volt alacsonyabb, mint előző napi értéke. A részvényforgalom átlagosnak volt mondható, a nap végére közel 25 milliárd forint cserélt gazdát a befektetők között.
A vezető papírok közül csak a gyógyszergyártók tudták magukat keddi értékük környékén tartani, a többiek jelentősen visszaestek. Az OTP például 4,26 százalékos bukás után 3502 forintba került a záráskor, míg a Mol 12 850 forintos szintje 3,31 százalékkal volt alacsonyabb, mint kedden. A nap első felében még viszonylag jól tartotta magát a Magyar Telekom, délutánra azonban a távközlési részvények sem tudtak szembe menni a hangulattal, 3,09 százalékos esés után 595 forinton fejezték be a napot.
Az átlagosnál jobban szerepeltek a gyógyszeripar képviselői, melyek így keddi értékük környékén tudtak maradni végig. A Richter 0,89 százalékos erősödést követően 30 770 forinton zárt, míg az Egis 15 150 forintos ára megegyezett a keddivel.
A forint reggel biztatóan kezdett a bankközi devizapiacon, akkor még senki nem gondolta, hogy a nap második felében jön majd a feketeleves, és meredek zuhanásba kezd a magyar deviza. A részvénypiac zárása után nem sokkal 286,88 forintot kellett adni egy euróért, ami több mint 2 százalékos forintgyengülést jelentett. A dollár szintje 202,27 forintra emelkedett, míg a svájci frankkal szemben 189,32-ig bukott a magyar fizetőeszköz.
Eleinte senki nem tudta megmagyarázni a forint ilyen mértékű zuhanását, mivel lényegesen többet buktunk, mint például a régiós devizák. Később a legtöbb szakember a szerdai sikertelen lett kincstárjegy-aukcióval magyarázta a gyengülést, az ugyanis jelentősen visszafogta a befektetők kockázatvállalási hajlandóságát.
A nemzetközi piacokon is a pesszimizmus uralkodott szerdán, szinte mindenhol kövér mínuszok voltak tapasztalhatók. A londoni FTSE index délutánra 2,39 százalékkal esett vissza, míg a frankfurti DAX 1,95 százalékot bukott. Régiónkban a varsói WIG 20 1,57 százalékkal állt keddi értéke alatt, a prágai PX pedig 0,45 százalékkal esett vissza.
A tengerentúlon a vártnak megfelelő munkanélküliségi adatok jelentek meg a nyitás előtt, majd a gyáraknak adott megrendelések állománya is a konszenzus szerint alakult. Ennek ellenére a Wall Streetre is átragadt a negatív hangulat, jelentős bukással nyitottak az indexek. A kezdés után néhány órával a Dow és a S&P is több mint 1 százalékkal állt alacsonyabban, mint a keddi záráskor.