Minden jelentős papír gyengült a Budapesti Értéktőzsdén a hét utolsó napján, így a BUX sem kerülhette el sorsát, az index közel 2 százalékos gyengüléssel zárt délután. Az euró ára napközben megközelítette a 300 forintos lélektanilag fontos árfolyamot, de áttörnie nem sikerült, a forintgyengülés azonban így is jelentős volt.
A BUX index végül 11 516 ponton zárt a nap végén, ez 1,94 százalékkal maradt el a csütörtöki értékétől. A forgalom nagyon alacsony volt, délutánig alig 10 milliárd forint értékben kereskedtek a részvényekkel.
A blue chipek mindegyike veszített értékéből, csak a Mol járt jól, miután még csütörtökön felfüggesztették a papírok kereskedését, pénteken pedig egész nap nem lehetett venni a cég részvényeit. Az OTP 3,8 százalékot bukott a nap végére, 2329 forintig esett vissza a bankpapírok értéke a tőzsdén. A Magyar Telekom az elmúlt napok felülteljesítése után most nem tudott ellenállni a negatív nyomásnak, 2,05 százalékos esés után 574 forintot adtak a távközlési részvényekért.
A gyógyszeripar képviselői is gyengén szerepeltek a hétvége előtt, főleg az Egis esett nagyot, miután bejelentették, hogy a cég egyik orosz partnere bedőlt, így a magyar cégnek is 160 milliós veszteségei vannak. A részvények 3,94 százalékos esés után 11 700 forintot értek, míg a Richter 26 550 forintos ára 2,77 százalékkal volt alacsonyabb a csütörtökinél.
A Mol-részvényekkel már csütörtök délután óta nem lehet kereskedni, miután a cég kérte a felfüggesztést, mert egy bejelentésre készült. Végül péntek délután közölték, hogy megállapodtak a horvát kormánnyal az INA gáz üzletágának megvételéről és a horvát cég jövőbeni irányításáról. A bejelentést követően a BÉT közleményben tudatta, hogy hétfő reggeltől ismét megindul a kereskedés a Mol-papírokkal.
A forint egész nap gyengült az euróval szemben a devizapiacon, napközben a 300 forintos lélektani határt is megközelítette az európai fizetőeszköz árfolyama. A tőzsde zárása után nem sokkal 297,92 forintot kellett adni egy euróért, míg a dollár árfolyama 232,57 forint volt. Rosszul érintheti a devizahiteleseket, hogy a magyar fizetőeszköz a svájci frankkal szemben is jelentősen gyengült. Délután 200 forintot kellett adni egy frankért.
A nemzetközi piacokon a befektetők már napok óta a péntek délutáni amerikai GDP-adatokra vártak, melyek végül jobbak lettek a vártnál. Az amerikai gazdaság teljesítménye 3,8 százalékkal esett vissza a negyedik negyedévben, miközben az elemzők 5 százalék feletti recesszióra számítottak.
A vezető nyugat-európai tőzsdék délután a BUX-hoz hasonlóan mínuszban voltak, az FTSE 0,96 százalékot, a DAX pedig 1,72 százalékot bukott a nap második felére. A tengerentúlon a GDP-adat pozitív meglepetést okozott, utána azonban hamar lefelé fordultak az indexek. A Dow az első néhány óra után már 1,12 százalékos mínuszban volt, a S&P pedig 1,29 százalékkal állt csütörtöki értéke alatt.