21 906 ponton zárta a napot a BUX index, ez 1,01 százalékkal alacsonyabb a pénteki záróértéknél. A 13,1 milliárd forintos napi részvényforgalom kimondottan alacsonynak számít. A nap második felében elsősorban a Bank of America vártnál rosszabb eredménye mozdította lefelé a piacokat, a világ minden tőzsdéjén esés volt megfigyelhető.
Azért az mindenképpen érdekes, hogy a negatív hírek mindig azonnal begyűrűznek a BUX-ra is, bezzeg a múlt héten az amerikai indexek szárnyalását nem sikerült átvenni. A vezető részvények közül ma csak a Richter tudott drágulni, a nap vesztese pedig az OTP lett.
A Mol-részvények 22 005 forintba kerültek a kereskedés végén, ez 0,65 százalékkal marad el a pénteki ártól. Közel 2 százalékot bukott az OTP, mely a nap végére 6854 forintig esett vissza. A Magyar Telekom 1,3 százalékkal lett olcsóbb, 834 forintot értek a távközlési papírok a nap végén.
Vegyes napot zártak a gyógyszergyári részvények: a Richter minimális mértékben drágulni tudott, az Egis viszont 0,32 százalékot veszített értékéből.
Kora délután jelent meg a tengerentúlon a Bank of America első negyedéves gyorsjelentése, melyből kiderült, hogy a második legnagyobb amerikai pénzintézet profitja 77 százalékkal esett vissza tavalyhoz képest. A profit részvényenként 23 cent lett az év első három hónapjában, közben az elemzők 41 centes részvényenként nyereségre számítottak.
A vártnál gyengébb eredmény mindenütt a mélybe taszította a világ tőzsdéit. Délután a vezető nyugat-európai indexek közül a CAC 40 és a DAX egyaránt 1,2 százalékkal álltak pénteki záróértékük alatt, míg az FTSE 0,5 százalékos mínuszban volt.
A jelentősebb amerikai indexek is gyengültek a kereskedés első óráiban a Bank of America csalódást keltő eredményeinek hatására. A Dow Jones és a Standard & Poor's egyaránt 0,6 százalékot veszítettek a magyar piac zárásáig, míg a Nasdaq 0,3 százalékkal állt alacsonyabban, mint a nyitáskor.