2p

„E” mint energia konferencia - fókuszban a megújulóenergia-politika érvényesülése, az energia tárolási lehetőségei, a gáz- és árampiac helyzete, a zöld átmenet finanszírozása, az elektromobilitás jövőképe.

Bankvezérek, neves energiapiaci szakértők, egyetemi tanárok és kutatók a jelen kihívásairól: hallgassa meg Ön is élőben!

2024. május 16. Budapest

Részletek és jelentkezés

Délelőtt még felfelé tartott a BUX index, majd délután a tengerentúlról érkező hírek hatására zuhanni kezdett. Végül 1 százalékkal pénteki értéke alatt zárt az index.

21 906 ponton zárta a napot a BUX index, ez 1,01 százalékkal alacsonyabb a pénteki záróértéknél. A 13,1 milliárd forintos napi részvényforgalom kimondottan alacsonynak számít. A nap második felében elsősorban a Bank of America vártnál rosszabb eredménye mozdította lefelé a piacokat, a világ minden tőzsdéjén esés volt megfigyelhető.

Azért az mindenképpen érdekes, hogy a negatív hírek mindig azonnal begyűrűznek a BUX-ra is, bezzeg a múlt héten az amerikai indexek szárnyalását nem sikerült átvenni. A vezető részvények közül ma csak a Richter tudott drágulni, a nap vesztese pedig az OTP lett.

A Mol-részvények 22 005 forintba kerültek a kereskedés végén, ez 0,65 százalékkal marad el a pénteki ártól. Közel 2 százalékot bukott az OTP, mely a nap végére 6854 forintig esett vissza. A Magyar Telekom 1,3 százalékkal lett olcsóbb, 834 forintot értek a távközlési papírok a nap végén.

Vegyes napot zártak a gyógyszergyári részvények: a Richter minimális mértékben drágulni tudott, az Egis viszont 0,32 százalékot veszített értékéből.

Kora délután jelent meg a tengerentúlon a Bank of America első negyedéves gyorsjelentése, melyből kiderült, hogy a második legnagyobb amerikai pénzintézet profitja 77 százalékkal esett vissza tavalyhoz képest. A profit részvényenként 23 cent lett az év első három hónapjában, közben az elemzők 41 centes részvényenként nyereségre számítottak.

A vártnál gyengébb eredmény mindenütt a mélybe taszította a világ tőzsdéit. Délután a vezető nyugat-európai indexek közül a CAC 40 és a DAX egyaránt 1,2 százalékkal álltak pénteki záróértékük alatt, míg az FTSE 0,5 százalékos mínuszban volt.

A jelentősebb amerikai indexek is gyengültek a kereskedés első óráiban a Bank of America csalódást keltő eredményeinek hatására. A Dow Jones és a Standard & Poor's egyaránt 0,6 százalékot veszítettek a magyar piac zárásáig, míg a Nasdaq 0,3 százalékkal állt alacsonyabban, mint a nyitáskor.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Szerkesztőségünkben mindig azon dolgozunk, hogy higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú írásokat nyújtsunk Olvasóink számára.
Előfizetőink máshol nem olvasott, minőségi tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Előfizetésünk egyszerre nyújt korlátlan hozzáférést az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz, a Klub csomag pedig egyebek között a Piac és Profit magazin teljes tartalmához hozzáférést és hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmaz.


Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!