Kora délután hirtelen fordult meg az irány a Budapesti Értéktőzsdén, néhány perc alatt váltottak meredek emelkedésbe a részvényárak a forint erősödésével összhangban. A legnagyobb nyertes most az OTP lett, mely előtte hetekig csak szenvedett, pénteken viszont a végére minden összejött neki, a 10 százalékos napi limitet is kiütötte.
9880 pontig emelkedett a zárásra a BUX index, ez 2,99 százalékkal volt magasabb a csütörtöki értékénél. A forgalom átlagosnak volt mondható, bár főleg a végén pörgött fel, így meghaladta a 13 milliárd forintot a zárásra. Ebből több mint 9 milliárdot az OTP-vel bonyolítottak, ez is jól mutatja a bankpapírok dominanciáját.
Végül 1520 forinton sikerült zárnia az OTP-nek, ami 12,18 százalékkal volt magasabb a csütörtöki záróértéknél. Ez főleg azért jelentős, mert délelőtt még 8 százalék körüli mínuszban is voltak a papírok, 1232 forint volt a minimum. A Mol 8600 forintig kapaszkodott vissza, ez 0,41 százalékkal volt magasabb, mint a csütörtöki záráskor, míg a Magyar Telekom 525 forintos ára 1,55 százalékos drágulást jelentett.
Jól szerepeltek a gyógyszeripari részvények is a hét utolsó napján, főleg az Egis lódult meg erőteljesen. A kisebbik gyógyszercég 5,26 százalékos emelkedés után 10 315 forinton zárt, míg a Richter 24 200 forintos szintje 2,54 százalékos javulást jelentett.
A forint a nap első felében ismét gyengüléssel indított a bankközi devizapiacon, délelőtt 317 körül új mélypontot is ütött az euróval szemben, majd a nap második felére 313 környékére erősödött vissza. A részvénypiac zárása után 314,05 forintot kellett adni egy euróért, míg a dollár jegyzése 246,74 forinton állt, a svájci frank pedig 213,89 forintot ért.
A nemzetközi piacokon nem voltak akkora kilengések, mint nálunk: délutánra a londoni FTSE 0,39 százalékkal erősödött, a frankfurti tőzsde DAX indexe viszont 0,21 százalékos mínuszban volt. Régiónkban a varsói tőzsde 2,19 százalékkal kapaszkodott feljebb, a prágai PX 50 index pedig 0,58 százalékot javított.
Amerikában a nyitás előtt nem sokkal jelentek meg a februári munkanélküliségi adatok, melyek kicsivel magasabbak lettek a vártnál, ennek ellenére emelkedéssel nyitottak a mutatók a Wall Streeten. Néhány óra után azonban megfordult a hangulat, a Dow már csak 0,11 százalékkal állt előző napi értéke felett, a S&P pedig már mínuszba csúszott. Jórészt a technológiai szektor gyengélkedett, az iparág vezető indexe, a Naddaq már 1,58 százalékot bukott délutánra.