A ma délután Amerikában megjelenő makroadatok nagyjából megfeleltek a várakozásoknak, így nem okoztak nagy mozgást a piacokon. Az olajár csökkenése táplálta a pozitív hangulatot, a nap elejétől eltekintve végig tegnapi értéke felett állt a BUX. Ráadásul a Goldman Sachs pénzügyi cég is a vártnál kedvezőbb második negyedéves eredményeket publikált Amerikában, így minden adott volt egy kismértékű emelkedéshez, mely azonban nem tartott ki a végéig
A BUX index végül 21 464 ponton fejezte be a napot, ami 0,21 százalékkal marad el a tegnapi értéktől. A napi részvényforgalom alacsony volt szokás szerint, 11,6 milliárd forint értékben kereskedtek a papírokkal a piacon. A vezető részvények vegyesen szerepeltek: az OTP szinte egész nap pluszban volt, majd a zárás előtt húzták le, végül 0,45 százalékos esés után 6705 forinton fejezte be a kereskedést, míg a Mol 0,47 százalékkalesett vissza, 21 200 forintba kerültek a cég részvényei. A Magyar Telekom 0,52 százalékkal lett olcsóbb a nap végére, 770 forintot adtak a papírokért a zárás előtt.
Az átlagnál jobban szerepeltek a gyógyszeripari részvények ma napközben: az Egis sokáig pluszban volt, végül szinténa zárás előtti lehúzásnak köszönhetően esett 0,69 százalékkal tegnaphoz képest, míg a Richter a tegnapi zuhanás után ma 1,58 százalékkal kapaszkodott feljebb.
Délután fontos makroadatok jelentek meg az Egyesült Államokban: a lakáspiac májusi számai gyengébbek lettek a vártnál, a termelői árindexek is a jósoltnál nagyobb mértékben emelkedtek. Az élelmiszer- és energiaárak nélkül számított magárindex viszont megfelelt a várakozásoknak, ami pozitív hír az inflációra nézve.
A Goldman Sachs ma közölte második negyedéves eredményeit, melyek felülmúlták a Wall Street-i elemzők várakozásait. A világ legnagyobb befektetési bankjának bevételei mintegy 10 százalékkal estek vissza, de ez még mindig jobb, mint amire előzetesen számítani lehetett. A cég profitja alig csökkent a tavalyi év hasonló időszakához képest: a május harmincadikán lezárt három hónapban 2,05 milliárd dollár volt a nyereség, ugyanez tavaly 2,29 milliárdot tett ki. A vállalat bevételei 7 százalékkal estek vissza egy év alatt.
Szintén délután jelent meg a tengerentúlon az ipari termelés májusi alakulása, mely gyengébb lett a vártnál. Áprilisban 0,7 százalékkal esett vissza az amerikai ipar teljesítménye, májusra már kismértékű bővülést vártak a szakemberek. A ma közölt statisztika szerint tovább csökkent az ipar teljesítménye, de a múlt hónapban már csak 0,2 százalékos volt a visszaesés.
A vezető nyugat-európai indexek egész nap tegnapi értékük felett álltak, délutánig sikerült megtartaniuk a jelentős emelkedésüket. A magyar tőzsde zárása után a francia CAC 40 0,83 százalékkal állt tegnapi értéke felett, az FTSE 1,72 százalékot javított, a DAX pedig 1,18 százalékkal erősödött.
Az olajárak a nap első felében csökkentek, majd fokozatosan közelítették meg tegnapi árfolyamukat. Egy hordó nyersolaj délután 133,78 dollárba került, ami 0,83 dollárral olcsóbb, mint tegnap. A vezető amerikai indexek jórészt a pozitív oldalon kezdték a napot, aztán viszont lefelé fordultak. A Dow Jones 0,15 százalékos mínuszban volt az első néhány óra után, a Standard & Poor's viszont minimális mértékben javítani tudott. A technológiai szektor által uralt Nasdaq index 0,02 százalékkal esett vissza tegnaphoz képest a nyitásat követően.