Hullámzó napot zárt a BUX index, mely végül alacsony forgalom mellett 22 043 ponton, 0,63 százalékkal tegnapi értéke felett zárt. A napi részvényforgalom 11,8 milliárd forint volt mindössze, ami továbbra is nagyon alacsony az elmúlt napok után. A tengerentúlról sem érkezett jelentős makroadat, így a BUX járhatta a maga útját.
A vezető részvények közül csak az OTP bukott, mely a tegnapi 2 százalékos mínusz után ma minimális mértékben esett vissza, 6850 forintba került a nap végén. A bankrészvényekkel kapcsolatos hír volt ma, hogy az HSBC elemzői 25 százalékkal 9200 forintra csökkentették a részvények célárát, bár erre nem reagált jelentősen a papír. A nap nyertese a Mol lett, mely 1,77 százalékkal drágult, 22 395 forinton zárt. Az olajtársaság holnap tartja éves közgyűlését, ahol ismét komoly vita várható az OMV és a Mol menedzsmentje között. Emellett a tartósan magas olajár is támogatja a részvények árfolyamát. Minimális mértékű javulás után 835 forinton zárt a Magyar Telekom.
A gyógyszerrészvények vegyesen szerepeltek ma: a Richter tartotta tegnapi árát, ugyanúgy 32 500 forinton zárt, mint egy napja, míg az Egis kismértékben erősödni tudott.
A tengerentúlról sem érkezett ma jelentős makroadat, a lakáspiaci statisztikák pedig vegyesen alakultak. Kicsivel több használt lakást adtak el márciusban, mint várták az elemzők, de így is százezerrel csökkent az eladás februárhoz képest. Havi szinten 2 százalékkal esett vissza a használt lakások értékesítése. A lakásárindex a várt 1,5 százalékos csökkenés helyett 0,6 százalékos emelkedést produkált a múlt hónapban, éves szinten pedig 2,4 százalékos volt a visszaesés a lakásárakban.
A vállalati jelentések valamivel pozitívabbak lettek a várakozásoknal, a McDonald's például nemzetközi eladásainak köszönhetően közölt a vártnál kedvezőbb számokat. Az AT&T profitja 22 százalékkal emelkedett az első negyedévben, elsősorban a vezeték nélküli üzletág teljesített kiemelkedően. Ma az amerikai piac zárása után közli eredményeit a Yahoo, az internetes cég számai jelentősen befolyásolhatják a holnapi kereskedést, amennyiben eltérnek az előrejelzéstől.
A vezető nyugat-európai részvényindexek csak rövid időre tudtak tegnapi értékük fölé kúszni napközben, de délutánra ismét mínuszba kerültek. A magyar piac zárásakor a CAC 40 1 százalékkal állt tegnapi záróértéke alatt, az FTSE 0,6 százalékot bukott, míg a DAX 1,1 százalékkal állt alacsonyabban, mint tegnap.
Az amerikai részvényindexek mínuszban kezdték a mai kereskedést, a Dow Jones és a Standard & Poor's 0,5 százalék körüli mínuszban voltak az első néhány óra után, míg a Nasdaq 0,7 százalékot veszített a nyitást követően.