Sokáig úgy tűnt, hogy a keddi nap is oldalazással telik majd el a Budapesti Értéktőzsdén, aztán a végén indult meg egy komolyabb eladási hullám, mely majdnem 2 százalékos mínuszba hozta az indexet. A forint a nap második felében is előző napi értéke körül állt.
14 112 pontig esett vissza a Budapesti Értéktőzsde BUX indexe, ez 1,72 százalékkal volt alacsonyabb, mint a hétfői záróérték. A forgalom átlagosnak volt mondható, közel 18 milliárd forint értékben kereskedtek a keddi zárásig a részvényekkel.
A vezető papírok többsége gyengült hétfőhöz képest, főleg a Richter bukott nagyot. A Mol a 11 800 forintos ellenálláson tudott zárni, egyetlen kivételként 0,98 százalékkal emelkedett az olajpapírok értéke, így pont 11 800 forint lett a záróáruk. Technikai alapon innen elvileg pozitívak is lehetnek a kilátások, azonban a hangulatot látva nem tudni, mennyire lesz tartós az emelkedés. Az OTP 3031 forinton fejezte be a napot, ez 1,62 százalékkal volt alacsonyabb, mint hétfői szintje, míg a Magyar Telekom 2,36 százalékos esés után 578 forinton zárt.
Nem volt jó napjuk a gyógyszergyártóknak sem, a szektor mindkét képviselője veszített értékéből. Különösen a Richter járt rosszul, a nagyobbik gyógyszerpapír ugyanis 5,28 százalékkal lett olcsóbb, 30 310 forintot ért a végén, míg szektortársa, az Egis 0,67 százalékos drágulással 14 350 forinton állt a nap végén.
A reggeli gyengüléstől eltekintve napközben nem nagyon változott a forint árfolyama. A keddi napot 281 környékén nyitotta a magyar deviza, azonban hamar visszaerősödött előző napi értéke környékére, majd azt tartotta délutánig. A részvénypiac zárása után nem sokkal 279,48 forintot kellett adni egy euróért, ami körülbelül fél százalékos gyengülést jelentett a magyar deviza számára.
Délutánra a nemzetközi piacokon is elromlott a helyzet, csak a közép-kelet-európai régió indexei tartották magukat. A londoni FTSE a nap második felében 0,17 százalékkal állt hétfői értéke alatt, míg a frankfurti DAX még minimális pluszban volt. A varsói tőzsde WIG 20 indexe azonban 2,23 százalékot javítani tudott, míg a prágai PX 1,42 százalékkal ugrott feljebb.
A tengerentúlon sokáig úgy tűnt, hogy emelkedni fognak a vezető indexek a nyitáskor, főleg mivel a vártnál kicsit jobb makroadat jelent meg a kereskedelmi mérleget illetően, végül azonban mégis mínuszban nyitottak a vezető indexek. Az első pár óra után a Dow 0,15 százalékkal állt hétfői értéke alatt, míg a S&P több mint fél százalékot bukott.