A kereskedés zárása előtti percekben húzták fel a részvényindexeket a tengerentúlon csütörtökön, ugyanis a Reuters arról számolt be, hogy a kormány a korábbinál jelentősebb segítséget tervez nyújtani a bajba jutott lakáshiteleseknek. A kormányhoz közel álló források szerint a kabinet azt tervezi, hogy alacsonyabb kamatokat kínál majd azoknak, akiknek a lakása már az árverezés szélén áll.
A Dow Jones ipari index végül 7932 ponton zárt, ami 0,09 százalékkal volt alacsonyabb a szerdai értékénél. Napközben több mint 245 pontos mínuszban is volt a mutató, majd onnan kapaszkodott fel a zárás előtt. A többi vezető index előző napi értéke felett zárt: a Standard & Poor's 500 0,17 százalékkal kapaszkodott feljebb, míg a Nasdaq 0,73 százalékkal erősödött a technológiai szektor átlagnál jobb teljesítményének köszönhetően.
A kereskedés második felében főleg a lakáshitelesek megsegítésére irányuló tervek mozdították el a pozitív irányba a befektetők hangulatát. A hírnek nagyobb hatása volt, mint a néhány napja bejelentett 789 milliárd dolláros gazdaságélénkítő csomagnak. Kormányhoz közeli forrásoktól az AP hírügynökség úgy értesült, hogy elsősorban azokon segítenének alacsonyabb kamatokkal, akik már a legnehezebb helyzetben vannak, közel a lakások elárverezése.
A héten a kormány több válságkezelő intézkedése is napvilágra került, melyek közül a bankmentő csomagot negatívan fogadták a piacok, ugyanis a befektetők szkeptikusak azt illetően, sikerül-e a terveknek megfelelően megszabadítani a pénzintézeteket megbízhatatlan eszközeiktől. Éppen ezért fontos a csütörtökön kiszivárgott program, ugyanis ha a lakáshitelesek tudják fizetni kölcsöneiket, az a bankoknak is jó, mivel eszközeik nem veszítenek értékükből.
A kereskedés nyitása előtt csütörtök délután vegyes makroadatok jelentek meg: a januári kiskereskedelmi forgalom jókora pozitív meglepetést okozva 1 százalékkal emelkedett, a heti friss munkanélküliek száma azonban magasabb lett a vártnál, ami kedvezőtlen hír volt.
A Dow-komponensek közül a Coca Cola volt az egyik legjobban teljesítő, a cég negyedik negyedéves profitjának 18 százalékos eséséről számolt be, ami kedvezőbb lett a vártnál. A részvények árfolyama a nap végére 7,6 százalékkal emelkedett.
Közben csütörtökön több mint 5 százalékkal csökkent az olaj ár aa világpiacon. A nap végén 33,98 dollárt kellett adni egy hordó nyersanyagért a New York-i árutőzsdén, ami 1,96 dollárral maradt el az előző napi értéktől.