3p

„E” mint energia konferencia - fókuszban a megújulóenergia-politika érvényesülése, az energia tárolási lehetőségei, a gáz- és árampiac helyzete, a zöld átmenet finanszírozása, az elektromobilitás jövőképe.

Bankvezérek, neves energiapiaci szakértők, egyetemi tanárok és kutatók a jelen kihívásairól: hallgassa meg Ön is élőben!

2024. május 16. Budapest

Részletek és jelentkezés

Szinte egész nap mínuszban volt a BUX index, majd a végén a Mol pluszos zárása miatt 0,6 százalékkal magasabban fejezte be a napot, mint a hétvége előtt. A forgalom nagyon alacsony volt, a 8 milliárd forintot is alig érte el.

A várt kismértékű emelkedés helyett szinte egész nap mínuszban volt a BUX index. Nem mondható egyértelműen, hogy eladói nyomás lett volna, mivel a forgalom alacsony volt, inkább csak a vevők tűntek el valamerre. A BUX a reggeli gyengülés után délutánig nem tudott pluszba kerülni, egy keskeny sávban oldalazott egész nap. A végén aztán a Molt meredeken felrántották, ennek köszönhetően tudott a BUX is erősödni.

Végül 21 758 ponton zárt az index, ez 0,6 százalékkal volt alacsonyabb pénteki értékénél. A részvényforgalom siralmas volt, a 8 milliárd forintot is alig érte el. A vezető papírok közül a végére csak az OTP maradt szégyenszemre mínuszban, a többiek a zárás előtti felhúzásnak köszönhetően emelkedtek. Az olajpapírok 0,99 százalékos drágulás után 20 495 forintot értek, míg az OTP 0,31 százalékkal esett vissza, 6830 forinton állt a nap végén. Szintén a zárás előtt rántották meg a Magyar Telekomot, mely végül 1,61 százalékkal pénteki ára felett, 819 forinton zárt.

A reggel közölt célár-csökkentés ellenére ma a gyógyszergyártók voltak az üdítő kivételek: az Egis 2,3 százalékkal erősödött a nap végére, a Richter pedig 0,61 százalékkal kúszott feljebb.

Az alacsony forgalom részben annak volt köszönhető, hogy ma nem jelentek meg jelentős makroadatok Európában és a tengerentúlon, valamint nagy cégek sem jelentettek. Egyedüli piacbefolyásoló erőként az olajár maradt, mely vegyesen szerepelt. A nap első felében emelkedett a nyersanyag ára, majd délután visszaesett pénteki árfolyama környékére. A magyar tőzsdezárás után 123,42 dollárba került egy hordó olaj, ez 16 centtel magasabb a pénteki árnál.

Jelentős makroadatok a hét második felében várhatók, addig jórészt az olaj és az Amerikából érkező vállalati hírek mozgathatják a piacokat. A hét közepétől aztán az európai pénzügyi cégek jelentéseire is érdemes lesz figyelni, mivel ezekből kaphatunk képet arról, hogy a kontinens mennyire sínylette meg a hitelválságot.

A vezető nyugat-európai indexek szinte egész nap mínuszban voltak, délután kicsit felzárkóztak, de csak rövid időre tudtak pluszba kerülni. A magyar piac zárása után a francia CAC 40 index 0,72 százalékkal állt alacsonyabban, mint pénteken, az FTSE 0,07 százalékkal gyengült délutánra, a DAX pedig 0,64 százalékot bukott.

Amerikában eséssel kezdtek a Wall Street vezető indexei, a Dow az első néhány óra után 0,53 százalékkal állt pénteki záróértéke alatt, a Standard & Poor's 0,19 százalékkal esett vissza a nyitás után, a Nasdaq pedig 0,38 százalékkal gyengült.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Szerkesztőségünkben mindig azon dolgozunk, hogy higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú írásokat nyújtsunk Olvasóink számára.
Előfizetőink máshol nem olvasott, minőségi tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Előfizetésünk egyszerre nyújt korlátlan hozzáférést az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz, a Klub csomag pedig egyebek között a Piac és Profit magazin teljes tartalmához hozzáférést és hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmaz.


Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!