3p

„E” mint energia konferencia - fókuszban a megújulóenergia-politika érvényesülése, az energia tárolási lehetőségei, a gáz- és árampiac helyzete, a zöld átmenet finanszírozása, az elektromobilitás jövőképe.

Bankvezérek, neves energiapiaci szakértők, egyetemi tanárok és kutatók a jelen kihívásairól: hallgassa meg Ön is élőben!

2024. május 16. Budapest

Részletek és jelentkezés

Felemás napot tudhat maga mögött a BUX index: délelőtt pluszban volt, a nap második felére azonban visszaesett. A nap végén 0,45 százalékos erősödését jórészt a Mol délutáni szárnyalásának köszönhette a mutató.

Ma is maradt az alacsony forgalom a Budapesti Értéktőzsdén, összesen 13,4 milliárd forint értékben kereskedtek a papírokkal. A nap első felében a pozitív oldalon kezdett a BUX index, mely délutánra visszaesett. A zárás előtt a Mol-közgyűlésről érkező hírek hatására az olajrészvények szárnyalásba kezdtek, a BUX-ot is húzták magukkal. Végül 22 141 ponton, 0,45 százalékkal tegnapi értéke felett zárt a mutató.

A vezető részvények vegyesen szerepeltek, a Mol kiugró teljesítményét kompenzálta az OTP buktája. A Mol-papírok néhány perccel a zárás előtt még mínuszban voltak, aztán a közgyűlésről érkező hírek hatására 2,2 százalékos drágulással zárták a napot. Az OTP viszont 1,46 százalékos esés után 6750 forinton fejezte be a kereskedést. Közel egy százalékot javított a végére a Magyar Telekom, mely 843 forintig erősödött.

A gyógyszerpapírok közül a Richter ára nem változott a nap végére, ugyanúgy 32 500 forinton zárt, mint tegnap, az Egis viszont 0,64 százalékot veszített értékéből.

Ma délután kezdődött a Mol éves közgyűlése, mely a piac zárásáig viszonylag nyugalomban telt. A szavazásra jogosultak kétharmada vesz részt a közgyűlésen, délutánra már megszavazták a társaság tavalyi eredményeit, az osztalék mértékét és az igazgatóság összetételét. Az azonban továbbra sem derült ki, emnnyi osztalékot fizet a Mol a részvényeseknek, mivel senki nem tudja, mennyi részvény van a vállalatnál, illetve hogy a kölcsönadott részvények után ki kapja az osztalékot.

A tengerentúlon ma is folytatódott a gyorsjelentési szezon, a Delta Airlines és a Northwest Airlines együtt 10,5 milliárd dolláros veszteséget jelentettek az első negyedévről. Mindez azért érdekes, mert a két cég azt tervezi, hogy egyesülnek a költségek csökkentéseének céljából. A Boeing profitjának 38 százalékos megugrásáról számolt be, jórészt annak köszönhetően, hogy jelentősen több megrendelést kapott a repülőgépgyár, mint egy éve.

A vezető nyugat-európai részvényindexek vegyesen szerepeltek ma, a magyar piac zárásakor a CAC 40 1,1 százalékos pluszban volt, az FSTE 0,1 százalékkal állt tegnapi értéke alatt, míg a DAX 0,8 százalékot bukott.

A tengerentúli mutatók pluszban kezdték a mai napot, a nyitás után néhány órával a Dow Jones ipari index 0,6 százalékos pluszban volt, a Standard & Poor's szintén 0,6 százalékkal állt tegnapi értéke felett, míg a Nasdaq 1,3 százalékos erősödésben volt.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Szerkesztőségünkben mindig azon dolgozunk, hogy higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú írásokat nyújtsunk Olvasóink számára.
Előfizetőink máshol nem olvasott, minőségi tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Előfizetésünk egyszerre nyújt korlátlan hozzáférést az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz, a Klub csomag pedig egyebek között a Piac és Profit magazin teljes tartalmához hozzáférést és hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmaz.


Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!