Rossz kezdés után a délutáni emelkedésnek köszönhetően pluszban tudott zárni a BUX index, igaz csak kicsivel állt csütörtöki értéke felett a nap végén. A vezető részvények közül az OTP volt a középpontban, mely több éves mélypontra esett vissza délelőtt, majd onnan nem nagyon mozdult el. Éppen ezért a pozitív hangulat mellett aggódhattak a befektetők a nap második felében is.
A BUX index 0,23 százalékos emelkedés után 11 670 ponton zárta a hetet, ami 27 pontos pluszt jelentett. A forgalom átlagosnak volt mondható, a végére mintegy 18 milliárd forint cserélt gazdát a befektetők között, ebből azonban 12 milliárd az OTP forgalma volt.
A vezető részvények közül egész nap az OTP volt a középpontban, a nap elején még az volt a kérdés, hogy letöri-e a 2300-as kulcsszintet, utána pedig az, hogy sikerül-e visszazárnia fölé. Végül 4,68 százalékos bukás után 2240 forinton fejezte be a napot a papír, a mélypont 2200 forintnál volt. Péntek reggel jelent meg a hír, hogy az EBRD befektetne a magyar bankba, azonban ez sem tudta felfelé mozdítani az árfolyamot.
A Mol a nap első felében követte a bankrészvényeket lefelé, délutánra azonban visszakapaszkodott. Végül 9100 forinton zárt, ami 2,08 százalékkal volt magasabb, mint a csütörtöki záráskor. A nap nyertese a Magyar Telekom lett, mely ismét megpróbálkozott a kitöréssel, 3,24 százalékos javulással 573 forintig ugrott. Persze az majd csak hétfőn derül ki, mennyire volt sikeres ez a kitörés, hiszen a héten egyszer már láthattunk hasonlót.
A gyógyszeripari részvények is jó napot zártak pénteken: a legnagyobb BUX-komponens, a Richter a nap végére visszajött csütörtöki értékére, így 29 600 forinton zárt ismét, míg az Egis 2,61 százalékos emelkedése 12 170 forintra volt elég.
A forint napközben ismét negatív csúcsot döntött az euróval szemben, elérte a 290-es szintet az európai deviza jegyzése. A nap végére sem tudott visszajönni a forint, a tőzsde zárása után nem sokkal 290,02 forintot ért egy euró. A dollárért késő délután 226,33 forintot kellett adni, míg a svájci frankkal szemben 193,84 forintig gyengült a magyar fizetőeszköz.
A nemzetközi piacokon is jórészt pesszimista hangulat uralkodott egész nap, ezen az sem tudott segíteni, hogy délután a General Electric a vártnak megfelelő negyedik negyedéves eredményeket közölt Amerikában. A vezető nyugat-európai tőzsdék délután is jelentős mínuszban voltak, a magyar piac zárása után a londoni FTSE 0,76 százalékkal állt csütörtöki értéke alatt, míg a frankfurti DAX 1,96 százalékot veszített. A Wall Streeten is mínusszal nyitottak a legfontosabb mutatók: az első néhány óra után a Dow 2,14 százalékkal állt előző napi értéke alatt, az S&P pedig 1,59 százalékot esett.