3p

Gyakran változott az irány szerdán a Budapesti Értéktőzsdén, végül 1,6 százalékkal zárt előző napi értéke alatt a BUX index. Csak az OTP és a Magyar Telekom tudott az átlagnál jobban szerepelni, a bankpapírok voltak a nap slágerei, nekik volt köszönhető az utóbbi heteknél magasabb forgalom is. A forint a nap második felére ismét gyengült, a tőzsdezárás után 296 felett járt az euró.

Főleg az OTP mozgását követte a BUX index is szerdán: amikor a bankpapírok estek, akkor a tőzsde is visszaesett, amikor viszont belehúzott az OTP, akkor meglódult az index is. Pedig már régóta nem a bankrészvény a legnagyobb súlyú komponens, azonban most a forgalom jelentős részét bonyolította, ezért befolyásolta a tőzsde mozgását. A befektetők már a péntek reggel megjelenő gyorsjelentésre várnak a magyar bankkal kapcsolatban, ezért ilyen nagyok az elvárások.

A BUX index a szerdai záráskor 11 737 ponton állt, ami 1,6 százalékkal volt alacsonyabb az előző napi értékénél. A 190 pontos gyengülés mellé szokatlanul nagy, több mint 22 milliárd forintos forgalom párosult, azonban ebből mintegy 16 milliárdot az OTP-vel bonyolítottak.

A bankrészvények szinte egész nap pluszban voltak a nyitástól eltekintve, sokszor 3 százalék feletti emelkedésben is jártak, a nap végére azonban visszahúzták 2480 forintig, ami csak 0,4 százalékkal volt magasabb a keddi árfolyamnál. A forgalom hatalmas volt a részvény piacán, Szegner Balázs, az Equilor elemzője délelőtt azt nyilatkozta, hogy sok a spekuláció a bankkal kapcsolatban a pénteken megjelenő gyorsjelentés előtt. A Magyar Telekom esetében is a vevők voltak túlsúlyban, 2,11 százalékos javulás után 582 forintot értek a távközlési részvények a nap végén. A Mol a szerdai nap végére 9400 forintig esett, így 3,59 százalékos mínuszban zárt.

Jelentősen veszítettek értékükből a gyógyszergyártók is, melyek már közölték negyedik negyedéves eredményeiket. Az Egis 12 200 forintig gyengült, ez 2,17 százalékkal maradt el a keddi értékétől, míg a Richter a reggel megjelent gyorsjelentés után 3,94 százalékot bukott, 26 800 forintig esett vissza.

A forint szinte egész nap gyengülésben volt a devizapiacon, nem tudott visszazárkózni keddi értéke környékére. Délután a tőzsde zárása után nem sokkal 295,58 forintot kellett adni egy euróért, míg a dollár ára 229,64 forint volt. Egy svájci frankért 197,66 forintot kellett adni a nap második felében a piacon.

A nemzetközi piacok vegyesen teljesítettek szerdán, de jórészt Nyugat-Európában is negatív hangulat uralkodott. A magyar piac zárása után a londoni FTSE 0,29 százalékos mínuszban volt, a frankfurti DAX pedig 0,55 százalékkal állt keddi értéke alatt. A tengerentúlon a nyitáskor felfelé indultak a vezető indexek, majd az első pár óra után megfordult az irány, és öt óra körül már csak kicsivel álltak előző napi értékük felett a mutatók.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Szerkesztőségünkben mindig azon dolgozunk, hogy higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú írásokat nyújtsunk Olvasóink számára.
Előfizetőink máshol nem olvasott, minőségi tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Előfizetésünk egyszerre nyújt korlátlan hozzáférést az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz, a Klub csomag pedig egyebek között a Piac és Profit magazin teljes tartalmához hozzáférést és hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmaz.


Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!