Főleg az OTP mozgását követte a BUX index is szerdán: amikor a bankpapírok estek, akkor a tőzsde is visszaesett, amikor viszont belehúzott az OTP, akkor meglódult az index is. Pedig már régóta nem a bankrészvény a legnagyobb súlyú komponens, azonban most a forgalom jelentős részét bonyolította, ezért befolyásolta a tőzsde mozgását. A befektetők már a péntek reggel megjelenő gyorsjelentésre várnak a magyar bankkal kapcsolatban, ezért ilyen nagyok az elvárások.
A BUX index a szerdai záráskor 11 737 ponton állt, ami 1,6 százalékkal volt alacsonyabb az előző napi értékénél. A 190 pontos gyengülés mellé szokatlanul nagy, több mint 22 milliárd forintos forgalom párosult, azonban ebből mintegy 16 milliárdot az OTP-vel bonyolítottak.
A bankrészvények szinte egész nap pluszban voltak a nyitástól eltekintve, sokszor 3 százalék feletti emelkedésben is jártak, a nap végére azonban visszahúzták 2480 forintig, ami csak 0,4 százalékkal volt magasabb a keddi árfolyamnál. A forgalom hatalmas volt a részvény piacán, Szegner Balázs, az Equilor elemzője délelőtt azt nyilatkozta, hogy sok a spekuláció a bankkal kapcsolatban a pénteken megjelenő gyorsjelentés előtt. A Magyar Telekom esetében is a vevők voltak túlsúlyban, 2,11 százalékos javulás után 582 forintot értek a távközlési részvények a nap végén. A Mol a szerdai nap végére 9400 forintig esett, így 3,59 százalékos mínuszban zárt.
Jelentősen veszítettek értékükből a gyógyszergyártók is, melyek már közölték negyedik negyedéves eredményeiket. Az Egis 12 200 forintig gyengült, ez 2,17 százalékkal maradt el a keddi értékétől, míg a Richter a reggel megjelent gyorsjelentés után 3,94 százalékot bukott, 26 800 forintig esett vissza.
A forint szinte egész nap gyengülésben volt a devizapiacon, nem tudott visszazárkózni keddi értéke környékére. Délután a tőzsde zárása után nem sokkal 295,58 forintot kellett adni egy euróért, míg a dollár ára 229,64 forint volt. Egy svájci frankért 197,66 forintot kellett adni a nap második felében a piacon.
A nemzetközi piacok vegyesen teljesítettek szerdán, de jórészt Nyugat-Európában is negatív hangulat uralkodott. A magyar piac zárása után a londoni FTSE 0,29 százalékos mínuszban volt, a frankfurti DAX pedig 0,55 százalékkal állt keddi értéke alatt. A tengerentúlon a nyitáskor felfelé indultak a vezető indexek, majd az első pár óra után megfordult az irány, és öt óra körül már csak kicsivel álltak előző napi értékük felett a mutatók.