A nap első felében tapasztalt emelkedés után délután meredeken lefelé fordult a Budapesti Értéktőzsde BUX indexe, mely a végén majdnem 3 százalékkal zárt hétfői értéke alatt. Az összes vezető index veszített értékéből, főleg a Mol és az OTP 4 százalék feletti zuhanása volt jelentős, a Richter viszont jól tartotta magát.
15 320 ponton zárta a keddi kereskedést a BUX index, ez 2,93 százalékkal maradt el az előző napi értékétől. A forgalom kicsit magasabb volt az átlagosnál, főleg az utolsó órákban élénkült meg, így a nap végére majdnem 20 milliárd forint cserélt gazdát.
A vezető részvények mindegyike veszített értékéből hétfőhöz képest, főleg a két húzópapír, a Mol és az OTP bukott nagyot. A bank részvényeiért a záráskor 3490 forintot adtak, ami 4,25 százalékkal volt alacsonyabb a hétfő délutáni árfolyamnál, míg az olajcég 4,7 százalékos zuhanás után 11 950 forinton állt meg. 571 forintig esett a Magyar Telekom árfolyama, ez 1,72 százalékos gyengülést jelentett.
Vegyesen szerepeltek a gyógyszerpapírok, melyek közül mindegyik esett, de a Richter a körülményekhez képest jól tartotta magát. A cég papírjai csak 0,54 százalékot buktak, így 34 800 forinton fejezték be a napot, míg szektortársa, az Egis 14 495 forintig esett, ami 2,81 százalékos romlást jelentett.
Egész nap jól szerepelt a forint a bankközi devizapiacon, bár félő, hogy ez csak a negyedév végi kozmetikázás volt a magyar deviza esetében. Délután egy darabig a 271-es szintet is tesztelte az euró árfolyama, majd onnan korrigált kicsit vissza a forint. A részvénypiac zárása után 273,19 forintot kellett adni egy euróért, ami több mint egy százalékkal volt erősebb a hétfő délutáni szintnél. A dollár 194,44 forintba került a nap második felében, míg a svájci frank jegyzése 178,73 forinton állt.
Délutánra a nemzetközi piacokon is elromlott a hangulat, miután Amerikában a vártnál rosszabb adat jelent meg a fogyasztói bizalom alakulásáról. A londoni FTSE index 1,34 százalékos mínuszban volt a nap második felében, míg a frankfurti DAX 1,86 százalékkal állt hétfői szintje alatt. Régiónkban a varsói WIG 20 0,83 százalékkal csúszott előző napi szintje alá, a prágai PX viszont még 0,71 százalékos pluszban volt.
A tengerentúlon a nyitás után nem sokkal jelentették be, hogy a májusi 54,8 pontról 49,3 pontra esett vissza a fogyasztói bizalom értéke. Ez rögtön elrontotta a hangulatot, pedig az elején még jól indult a nap. Az első pár óra után a Dow már 1,25 százalékkal hétfői értéke alatt állt, a S&P pedig 0,25 százalékkal esett vissza.