3p

Magyar Péter lenne jobb a gödörben lévő magyar gazdaságnak vagy Orbán Viktor?
Nem lesz baj abból, hogy a nyugdíjmegtakarításokat ingatlancélra is el lehet költeni?
Online Klasszis Klub élőben Felcsuti Péterrel!

Vegyen részt és kérdezzen Ön is!

2024. november 28. 15:30

A részvétel ingyenes, regisztráljon itt!

A nap első felében tapasztalt emelkedés után délután meredeken lefelé fordult a Budapesti Értéktőzsde BUX indexe, mely a végén majdnem 3 százalékkal zárt hétfői értéke alatt. Az összes vezető index veszített értékéből, főleg a Mol és az OTP 4 százalék feletti zuhanása volt jelentős, a Richter viszont jól tartotta magát.

A nap első felében tapasztalt emelkedés után délután meredeken lefelé fordult a Budapesti Értéktőzsde BUX indexe, mely a végén majdnem 3 százalékkal zárt hétfői értéke alatt. Az összes vezető index veszített értékéből, főleg a Mol és az OTP 4 százalék feletti zuhanása volt jelentős, a Richter viszont jól tartotta magát.

15 320 ponton zárta a keddi kereskedést a BUX index, ez 2,93 százalékkal maradt el az előző napi értékétől. A forgalom kicsit magasabb volt az átlagosnál, főleg az utolsó órákban élénkült meg, így a nap végére majdnem 20 milliárd forint cserélt gazdát.

A vezető részvények mindegyike veszített értékéből hétfőhöz képest, főleg a két húzópapír, a Mol és az OTP bukott nagyot. A bank részvényeiért a záráskor 3490 forintot adtak, ami 4,25 százalékkal volt alacsonyabb a hétfő délutáni árfolyamnál, míg az olajcég 4,7 százalékos zuhanás után 11 950 forinton állt meg. 571 forintig esett a Magyar Telekom árfolyama, ez 1,72 százalékos gyengülést jelentett.

Vegyesen szerepeltek a gyógyszerpapírok, melyek közül mindegyik esett, de a Richter a körülményekhez képest jól tartotta magát. A cég papírjai csak 0,54 százalékot buktak, így 34 800 forinton fejezték be a napot, míg szektortársa, az Egis 14 495 forintig esett, ami 2,81 százalékos romlást jelentett.

Egész nap jól szerepelt a forint a bankközi devizapiacon, bár félő, hogy ez csak a negyedév végi kozmetikázás volt a magyar deviza esetében. Délután egy darabig a 271-es szintet is tesztelte az euró árfolyama, majd onnan korrigált kicsit vissza a forint. A részvénypiac zárása után 273,19 forintot kellett adni egy euróért, ami több mint egy százalékkal volt erősebb a hétfő délutáni szintnél. A dollár 194,44 forintba került a nap második felében, míg a svájci frank jegyzése 178,73 forinton állt.

Délutánra a nemzetközi piacokon is elromlott a hangulat, miután Amerikában a vártnál rosszabb adat jelent meg a fogyasztói bizalom alakulásáról. A londoni FTSE index 1,34 százalékos mínuszban volt a nap második felében, míg a frankfurti DAX 1,86 százalékkal állt hétfői szintje alatt. Régiónkban a varsói WIG 20 0,83 százalékkal csúszott előző napi szintje alá, a prágai PX viszont még 0,71 százalékos pluszban volt.


A tengerentúlon a nyitás után nem sokkal jelentették be, hogy a májusi 54,8 pontról 49,3 pontra esett vissza a fogyasztói bizalom értéke. Ez rögtön elrontotta a hangulatot, pedig az elején még jól indult a nap. Az első pár óra után a Dow már 1,25 százalékkal hétfői értéke alatt állt, a S&P pedig 0,25 százalékkal esett vissza.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!