3p

Magyar Péter lenne jobb a gödörben lévő magyar gazdaságnak vagy Orbán Viktor?
Nem lesz baj abból, hogy a nyugdíjmegtakarításokat ingatlancélra is el lehet költeni?
Online Klasszis Klub élőben Felcsuti Péterrel!

Vegyen részt és kérdezzen Ön is!

2024. november 28. 15:30

A részvétel ingyenes, regisztráljon itt!

Egész nap szerdai értéke alatt állt a Budapesti Értéktőzsde BUX indexe, de igazán csúnya csak a nap végére lett. A vegyes amerikai munkanélküliségi adatokban csak a negatívumot látták a piacok, így a BUX is több mint 2 százalékkal zuhant a zárásra. A vezető részvények többnyire gyengültek, főleg a Mol és az OTP esett nagyot.

Egész nap szerdai értéke alatt állt a Budapesti Értéktőzsde BUX indexe, de igazán csúnya csak a nap végére lett. A vegyes amerikai munkanélküliségi adatokban csak a negatívumot látták a piacok, így a BUX is több mint 2 százalékkal zuhant a zárásra. A vezető részvények többnyire gyengültek, főleg a Mol és az OTP esett nagyot.

15 099 ponton zárt csütörtökön a BUX index, ez 2,12 százalékkal maradt el az előző napi értékétől. A forgalom átlagosnak volt mondható, a végére majdnem 15 milliárd forint cserélt gazdát a részvénypiacon.

A vezető papírok közül csak a Telekom és az Egis tudott enyhe pluszban maradni, a többiek viszont sokat veszítettek. Az OTP 2,48 százalékos esés után 3501 forinton fejezte be a kereskedést, míg a Mol 11 550 forintos ára 3,75 százalékkal volt alacsonyabb, mint szerdán. A többieknél jobban szerepelt a Magyar Telekom, mely 0,53 százalékos drágulást követően 574 forintot ért a befektetőknek.

Felemás teljesítménnyel zártak a gyógyszeripari részvények: az Egis 0,64 százalékos drágulás után 17 400 forinton állt meg, míg a Richter 33 750 forintos szintje 2,19 százalékos bukást mutatott.

A nap első felében folytatta szárnyalását a forint a bankközi devizapiacon az euróval szemben, egy ideig 268 alatt is volt az európai valuta értéke. Napközben főleg a sikeres államkötvény-aukció támogatta a forint erősödését, a nap második felére azonban jelentősen elromlott a nemzetközi hangulat, amit már a magyar fizetőeszköz sem tudott megúszni. A részvénypiac zárása után nem sokkal 271,49 forintot kellett adni egy euróért, ami már több mint fél százalékkal magasabb volt a szerdai szintnél. A dollárral szemben délutánra 193,69-ig gyengült a forint, míg a svájci frank jegyzése 178,42 forinton állt.

A nemzetközi piacokon is jelentősen elromlott a hangulat délutánra az amerikai munkanélküliségi adat láttán: bár a munkanélküliség a vártnál kisebb mértékben emelkedett, de a nem mezőgazdaságban foglalkoztatottak száma a várt 375 ezer helyett 473 ezerrel csökkent.

A nap második felében a londoni tőzsde FTSE indexe már 2,24 százalékos mínuszban volt, míg a frankfurti DAX 3,22 százalékot zuhant. Régiónkban a varsói tőzsde WIG 20 indexe 2,24 százalékkal állt szerdai szintje alatt, a prágai PX pedig 1,39 százalékkal esett.

A gyenge munkaerőpiaci adat hatására az amerikai indexek is jókora eséssel kezdték a napot: az első néhány óra után a Dow 2 százalékkal állt szerdai záróértéke alatt, a S&P pedig 2,12 százalékot bukott.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!