Egész nap szerdai értéke alatt állt a Budapesti Értéktőzsde BUX indexe, de igazán csúnya csak a nap végére lett. A vegyes amerikai munkanélküliségi adatokban csak a negatívumot látták a piacok, így a BUX is több mint 2 százalékkal zuhant a zárásra. A vezető részvények többnyire gyengültek, főleg a Mol és az OTP esett nagyot.
15 099 ponton zárt csütörtökön a BUX index, ez 2,12 százalékkal maradt el az előző napi értékétől. A forgalom átlagosnak volt mondható, a végére majdnem 15 milliárd forint cserélt gazdát a részvénypiacon.
A vezető papírok közül csak a Telekom és az Egis tudott enyhe pluszban maradni, a többiek viszont sokat veszítettek. Az OTP 2,48 százalékos esés után 3501 forinton fejezte be a kereskedést, míg a Mol 11 550 forintos ára 3,75 százalékkal volt alacsonyabb, mint szerdán. A többieknél jobban szerepelt a Magyar Telekom, mely 0,53 százalékos drágulást követően 574 forintot ért a befektetőknek.
Felemás teljesítménnyel zártak a gyógyszeripari részvények: az Egis 0,64 százalékos drágulás után 17 400 forinton állt meg, míg a Richter 33 750 forintos szintje 2,19 százalékos bukást mutatott.
A nap első felében folytatta szárnyalását a forint a bankközi devizapiacon az euróval szemben, egy ideig 268 alatt is volt az európai valuta értéke. Napközben főleg a sikeres államkötvény-aukció támogatta a forint erősödését, a nap második felére azonban jelentősen elromlott a nemzetközi hangulat, amit már a magyar fizetőeszköz sem tudott megúszni. A részvénypiac zárása után nem sokkal 271,49 forintot kellett adni egy euróért, ami már több mint fél százalékkal magasabb volt a szerdai szintnél. A dollárral szemben délutánra 193,69-ig gyengült a forint, míg a svájci frank jegyzése 178,42 forinton állt.
A nemzetközi piacokon is jelentősen elromlott a hangulat délutánra az amerikai munkanélküliségi adat láttán: bár a munkanélküliség a vártnál kisebb mértékben emelkedett, de a nem mezőgazdaságban foglalkoztatottak száma a várt 375 ezer helyett 473 ezerrel csökkent.
A nap második felében a londoni tőzsde FTSE indexe már 2,24 százalékos mínuszban volt, míg a frankfurti DAX 3,22 százalékot zuhant. Régiónkban a varsói tőzsde WIG 20 indexe 2,24 százalékkal állt szerdai szintje alatt, a prágai PX pedig 1,39 százalékkal esett.
A gyenge munkaerőpiaci adat hatására az amerikai indexek is jókora eséssel kezdték a napot: az első néhány óra után a Dow 2 százalékkal állt szerdai záróértéke alatt, a S&P pedig 2,12 százalékot bukott.