Jól indult a nap a vezető ázsiai részvénypiacokon, főleg a nyersanyagárak emelkedésének köszönhetően kapaszkodtak fokozatosan feljebb az indexek. A kereskedés második felére aztán lefelé fordultak a fő mutatók, nem sokkal a zárás előtt már vegyes volt a kép.
10 375 ponton állt a kereskedés második felében a tokiói Nikkei 225 index, ez 0,22 százalékkal volt magasabb a hétfői értékénél. A hongkongi Hang Seng minimális pluszban volt, a dél-koreai Kospi pedig 0,09 százalékos emelkedést produkált. 0,44 százalékkal gyengült viszont a Shanghai Composite, a tajvani tőzsde pedig 1,43 százalékkal esett vissza.
A befektetők továbbra is optimisták, miután a Standard & Poor's 500 index hétfőn 1000 pont fölé emelkedett, a technológiai szektort reprezentáló Nasdaq pedig hosszú idő után 2000 pont felett tudott zárni a Wall Streeten. Az ISM feldolgozóipari index hétfőn közölt értéke jobb lett a vártnál, ami arra utalhat, hogy az amerikai feldolgozóipar hosszú idő után pozitív teljesítményt nyújthat.
A Wall Street pozitív teljesítménye a világ minden tőzsdéjére pozitív hatással volt, tovább húzta a befektetői hangulatot. Kínában elsősorban a bankok vezetésével esett vissza a nap második felére a tőzsde, miután az ország hatóságai szigorúbb tőkekövetelményeket írtak elő a pénzintézetek számára, hogy enyhítsék a hitelezési bummot.
A távol-keleten elsősorban a nyersanyagcégek árfolyama ugrott meg jelentősen, a BHP Billiton és a Rio Tinto is jelentősen drágult annak köszönhetően, hogy az olaj és a fémek világpiaci árfolyama is emelkedett.
Az olaj ára kedd reggel maradt 70 dollár felett, mivel a befektetők továbbra is arra számítanak, hogy a recesszió enyhülésével nőni fog a kereslet a nyersanyag iránt.