3p

„E” mint energia konferencia - fókuszban a megújulóenergia-politika érvényesülése, az energia tárolási lehetőségei, a gáz- és árampiac helyzete, a zöld átmenet finanszírozása, az elektromobilitás jövőképe.

Bankvezérek, neves energiapiaci szakértők, egyetemi tanárok és kutatók a jelen kihívásairól: hallgassa meg Ön is élőben!

2024. május 16. Budapest

Részletek és jelentkezés

A reggeli komoly esés után napközben felfelé araszolt a BUX index, mely végül 0,56 százalékkal pénteki értéke alatt zárt.

Az amerikai indexek pénteki szakadása után ma reggel a BUX index is komoly eséssel kezdett, a nap második felére viszont a legjelentősebb részvények lefaragták hátrányukat. Az OTP és a Mol délután már kismértékű mínuszban zárt csak. A BUX index végül 21 854 pontig esett vissza, ami 0,56 százalékkal alacsonyabb a pénteki záróértéknél. A forgalom továbbra is alacsony maradt, nem érte el a tízmilliárd forintot sem.

A vezető részvények vegyesen szerepeltek, bár réggel még mindegyik komoly mínusszal nyitott. Az OTP délutánra 6660 forintig erősödött, ami már csak 0,15 százalékkal maradt el a pénteki értékétől. A Mol ugyanúgy 22 300 forinton zárta a napot, mint pénteken. Több mint 2 százalékkal visszaesett a Magyar Telekom, mely 769 forinton fejezte be a kereskedést.

Vegyesen szerepeltek a gyógyszerpapírok: az Egis a nap végi felhúzásnak köszönhetően 1,54 százalékot javított, míg a Richter 1,21 százalékot veszített pénteki értékéből.

Pénteken az amerikai tőzsdéken kitört a pánik miután egy nap alatt több mint 10 dollárral emelkedett az olaj világpiaci ára. A tengerentúli részvényindexek jelentős mértékben, több mint 3 százalékkal gyengültek ennek hatására a hét végén. Az olaj világpiaci ára ma délutánra 2,47 dollárral csökkent, de még így is 136,07 dollárba került egy hordó nyersanyag.

Meglepően jól alakultak az Egyesült Államokban az új lakás értékesítések áprilisban: a várt 0,3 százalékos visszaesés helyett 6,3 százalékkal nőttek a lakásértékesítések. Ez jelentős javulás a márciusi 1 százalékos visszaesést követően.

A héten a legfontosabb amerikai makroadatok pénteken látnak napvilágot: akkor közlik az infláció májusi adatát, mely fontos az egész amerikai gazdaság szempontjából. Magyarországon szerdán jelenik meg a múlthavi inflációs adat, kedden pedig az államháztartás helyzetéről ad képet a Pénzügyminisztérium.

A vezető nyugat-európai indexek is hullámzó napot tudhatnak maguk mögött: déllutánra a CAC 40 minimális mértékben visszaesett péntekhez képest, az FTSE 0,19 százalékot bukott, a DAX pedig 0,18 százalékot javított.

Az amerikai indexek a pozitív oldalon tudtak nyitni, a pénteki szakadás után ma kicsit korrigáltak a kezdés után. A Dow Jones index 0,64 százalékkal erősödött az első néhány óra után, a Standard & Poor's 0,35 százalékot javított, a Nasdaq viszont 0,75 százalékkal visszaesett.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Szerkesztőségünkben mindig azon dolgozunk, hogy higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú írásokat nyújtsunk Olvasóink számára.
Előfizetőink máshol nem olvasott, minőségi tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Előfizetésünk egyszerre nyújt korlátlan hozzáférést az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz, a Klub csomag pedig egyebek között a Piac és Profit magazin teljes tartalmához hozzáférést és hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmaz.


Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!