A forint újabb gyengülése és a nemzetközi pesszimista hangulat meghozta az átlagnál nagyobb esést a Budapesti Értéktőzsdére. Főleg a pénzügyi részvények szenvedtek nagyon délután, az OTP és az FHB árfolyama is jelentősen esett, a nagyobbik bank így ismét megközelítette a 2300 forintos kulcsszintet.
11 437 pontig esett a BUX index a zárásig, ez 3,51 százalékkal volt alacsonyabb a pénteki értékénél. A forgalom kifejezetten alacsony volt, a nap végére kevesebb mint 10 milliárd forint cserélt gazdát a piacon. Ezzel a jókora esésével jelentősen lemaradt a BUX Nyugat-Európától, bár a régióban máshol is hasonló mértékű zuhanást láthattunk.
A blue chipek közül az OTP vezette az esést, mely 2341 forinton zárt a nap végén, így 5,98 százalékkal ért kevesebbet, mint a múlt hét végén. A Mol 8900 forintig esett vissza, ez 3,99 százalékos gyengülést jelentett. Stagnálással tudott zárni a Magyar Telekom, a részvényei ugyanúgy 590 forintot értek, mint pénteken.
Gyengén szerepeltek a gyógyszeripari részvények is a forint gyengülése ellenére, így ez a szektor sem tudta felfelé húzni a tőzsdét. Az Egis 4,03 százalékos esés után 11 900 forinton állt meg, míg a Richter 26 750 forintos ára 3,78 százalékkal volt alacsonyabb, mint pénteken.
A forint egész nap gyengélkedett a devizapiacon, a nyitás utáni percektől eltekintve végig 300 forint felett volt az euró árfolyama. Sőt délután új negatív csúcsot is döntött a magyar deviza, 304,50 forintot kellett adni néhány percig egy euróért. A tőzsdezárás előtt már egy kicsit stabilizálódott a forint, nem sokkal a részvénypiac zárása után 302,74 forinton állt az euró jegyzése. A dollárért 236,60 forintot adtak délután, míg a svájci frank 203,81 forintba került a piacon.
A nemzetközi piacokon nem sok fontos makroadat jelent meg, mivel az amerikai tőzsdék szünnapot tartanak hétfőn. Még reggel Ázsiában közölték a Japán gazdasági növekedés negyedik negyedéves adatát, mely a vártnál nagyobb, éves szinten 12,7 százalékos recessziót mutatott. Ez aztán rögtön meg is adta a negatív alaphangulatot a napnak.
Elsősorban a kelet-közép-európai országok tőzsdéi szenvedtek a várható mély recesszió miatt, Nyugat-Európa viszonylag olcsón megúszta. A londoni FTSE délután 0,59 százalékos mínuszban volt, míg a frankfurti DAX 0m52 százalékot veszített értékéből. A varsói tőzsde WIG 20 indexe 3,79 százalékos zuhanást produkált, a prágai PX 50 pedig 3,41 százalékos mínuszban volt a nap második felében.