3p

Magyar Péter lenne jobb a gödörben lévő magyar gazdaságnak vagy Orbán Viktor?
Nem lesz baj abból, hogy a nyugdíjmegtakarításokat ingatlancélra is el lehet költeni?
Online Klasszis Klub élőben Felcsuti Péterrel!

Vegyen részt és kérdezzen Ön is!

2024. november 28. 15:30

A részvétel ingyenes, regisztráljon itt!

Bár a nap első felében még pluszban is volt a BUX index, a zárásra alaposan visszaesett a mutató: 1,44 százalékkal fejezte be tegnapi értéke alatt a napot.

Tegnap még csak a Mol zuhant be, aztán ma magával rántotta a többi blue chipet is. A várttal ellentétben az olajpapírok nem tudtak jelentősen korrigálni tegnapi 6,3 százalékos bukásuk után, de ma az OTP is kevésbé volt erős, mint egy napja. Amerikából újabb rossz hírek érkeztek a pénzügyi szektorból, ráadásul délután gyenge munkanélküliségi adatok jelentek meg, melyek tovább erősítették a negatív hangulatot. A tegnap délután és ma reggel megjelent gyorsjelentések sem mutattak kimagaslóan pozitív képet, így tulajdonképpen semmi nem volt, ami az esés ellen szólt volna.

A BUX végül 21 197 ponton zárta a kereskedést, ez 1,44 százalékkal maradt el tegnapi értékétől. A részvényforgalom ma is viszonylag magas volt, 25,7 milliárd forint értékben kereskedtek a piacon. A vezető papírok szinte mindegyike a negatív oldalon zárt: a Mol 0,41 százalékos gyengültés után 18 100 forintot ért, míg az OTP 7329 forintos ára 1,08 százalékkal volt alacsonyabb, mint tegnap.

A Magyar Telekom ma reggel jelentette meg második negyedéves eredményét, mely első ránézésre pozitív lett, de a javulás főleg egyszeri tételeknek volt köszönhető. Az egyszeri tételek kiszűrésével rontott eredményén a távközlési cég 3,71 százalékos esés után 805 forintot értek a részvényei délután. Szintén a tegnap délutáni nem túl jó gyorsjelentésének köszönhette a Rába, hogy jelentősen visszaesett az árfolyama, 4,92 százalékot buktak a papírok.

A gyógyszergyári részvények sem tudtak ma felfelé tartani: az Egis a tegnapi gyorsjelentés után ma 2,7 százalékot veszített értékéből, míg a Richter 2,02 százalékot bukott a nap végére.

A nemzetközi piacokról újabb negatív hírek érkeztek: Amerikában tegnap jelentett az AIG biztosító, mely újabb 5,4 milliárd dolláros veszteségleírásról számol be, míg Európában ma a Barclays eredménye hozott pesszimizmust a pénzügyi szektorba.

Ráadásul az Egyesült Államokban hatéves csúcsra emelkedett a friss munkanélküliek száma, a múlt héten 455 ezren fordultak munaknélküli segélyért - jelentették be délután az amerikai hatóságok. A folyamatban lévő lakásértékesítések száma viszont kedvezően alakult: a várt 1 százalékos visszaesés helyett 5,3 százalékkal nőttek az eladások.

Az olaj ára az elmúlt napok esése után ma ismét 120 dollár környékére emelkedett, délután 119,95 dollárba került egy hordó nyersanyag, ez 1,37 dollárral magasabb tegnapi árfolyamánál.

A vezető nyugat-európai indexek mínuszban kezdték a napot, majd késő délelőttre már felkapaszkodtak tegnapi értékük fölé. A magyar tőzsde zárása után a francia CAC 40 index 0,09 százalékos pluszban volt, az FTSE 0,02 százalékot javított, míg a DAX 0,16 százalékkal erősödött a nap második felére.

Amerikában a kedvezőtlan makrohírek és a vállalati jelentések hatására eséssel kezdtek a vezető indexek: a Dow az első néhány órában közel 1 százalékot veszített, a Standard & Poor's 0,75 százalékkal esett vissza, míg a Nasdaq 0,4 százalékkal gyengült.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!