Ismét javult a nemzetközi hangulat szerdán, ez a Budapesti Értéktőzsdére is pozitív hatással volt, a BUX index több mint 2,5 százalékkal ugrott meg keddi záróértékéhez képest. Főleg az OTP szárnyalása húzta a piacot, a bankrészvények több mint 5 százalékkal értek többet a nap végén, mint kedden.
12 301 pontig erősödött a BUX index szerdán, ez 2,61 százalékkal volt magasabb, mint a keddi záróértéke. A forgalom is kifejezetten magas volt, a nap végére több mint 20 milliárd forint cserélt gazdát a részvénypiacon.
A vezető papírok közül elsősorban az OTP húzta felfelé a BUX-ot, de a blue chipek többsége drágulni tudott. A bank részvényei a záráskor 2280 forintba kerültek, ami 5,07 százalékkal volt magasabb a keddi értéknél. A Mol 11 295 forintig kúszott fel, ez 2,68 százalékos emelkedést jelentett, míg a Magyar Telekom-papírok 3,16 százalékos erősödés után 587 forinton álltak a végén.
Vegyesen szerepeltek a gyógyszeripari részvények, miután az Egis tartani tudta a lépést a többi papírral, a Richter viszont lemaradt. Végül a záráskor 11 900 forintba került egy Egis-papír, ez 2,06 százalékkal volt alacsonyabb a keddi árfolyamnál, míg a Richter 27 980 forintos szintje 0,07 százalékkal volt alacsonyabb, mint egy nappal korábban.
A forint a reggeli gyengülés után a nap második felére kicsit magához tért, így a részvénypiac zárása után keddi értéke körül állt. Délután 295,15 forintot kértek egy euróért, ez több mint 0,5 százalékos forinterősödést jelentett. A dollárral szemben 223,45-ig erősödött a forint, míg a svájci frank jegyzése 194,49 forinton állt.
A nemzetközi részvénypiacokon is javult valamelyest a hangulat, bár a nap végén Amerikában már negatívba fordultak az indexek, miután a vártnál rosszabb makroadat jelent meg. Nyugat-Európában az FTSE 0,72 százalékkal állt keddi értéke alatt a nap második felében, míg a DAX 0,21 százalékos pluszban volt. Régiónk tőzsdéi jól teljesítettek: a varsói WIG 20 index 5,27 százalékot javított, míg a prágai PX 50 3,38 százalékos pluszban volt.
A tengerentúlon a nyitás pozitív volt, majd a vártnál gyengébb makroadat jelent meg, mely szerint a gyáraknak adott megrendelések értéke 1,5 százalékkal esett vissza. Ennek hatására lassú lecsorgásba kezdtek az indexek, az első pár óra után a Dow már csak 0,12 százalékos pluszban volt, a S&P pedig 0,23 százalékkal erősödött.