A nemzetközi piaci történések hatottak a Budapesti Értéktőzsde részvényeire is, a nyitás egyértelműen az amerikai és a görög adóssággal kapcsolatos félelmek mozgatták. Az első óra ijedtsége után azonban megnyugodtak a kedélyek, és szép lassan felfele kúsztak az árfolyamok. A nap nagy részében így 100-150 pontos veszteséget mutatott a BUX. Így állt a szabad szakasz befejezésekor is, ám a zárásra ismét megtáltosodtak az árfolyamok, és majdnem pluszos lett az index. Igaz az ilyen árfolyam beállításokhoz a maihoz hasonló gyenge, 8,5 milliárd körüli forgalmak ideálisak. (Más kérdés, hogy ennek nem sok értelme van, hiszen ha a nemzetközi hangulat keddre megnyugszik, akkor úgyis felfele mozdulnak az árfolyamok, ha tovább tart a feszültség, akkor viszont kidobott pénz volt az árfolyamok beállítására fordított összeg.)
A BUX végül 21,34 pontos, 0,10 százalékos csökkenéssel, 21869,36 ponton zárt, a nagyobb részvények vegyesen teljesítettek. A Mol köszönhetően a végén beletett 1 százaléknak 20590 lett, ami 0,7 százalékkal magasabb a múlt hét végi értéknél. A Telekom hasonló okok miatt erősödött, igaz csak egy forinttal, a vége 547 lett.
50 forintot csökkent az OTP kurzusa, mely ezúttal is a tőzsdei forgalom döntő részét adta. A bankpapír a záráskor 5535 forintot ért. Ellentétesen mozogtak a gyógyszerrészvények, a Richter 0,2 százalékkal gyengült, és 37480-on zárt, míg az Egis 0,6 százalékkal erősödve 18320-on fejezte be a napot.
mfor.hu