A délelőtti oldalazás után délután az Amerikából érkező pozitív hírek hatására közel egy százalékos pluszba ment fel az index, mely közvetlenül a zárás előtt meredeken visszaesett. Végül 22 023 ponton zárt a mutató, ez 0,25 százalékkal magasabb az egy nappal ezelőtti értéknél. A napi részvényforgalom kifejezetten alacsony volt, még a 10 milliárd forintot sem érte el.
A vezető részvények vegyesen szerepeltek: a Mol ára nem változott, ugyanúgy 22 500 forinton zárt, mint tegnap. Közel egy százalékkal erősödött a nap végére az OTP, mely 6871 forinton zárta a kereskedést. A Magyar Telekom 840 forintos árfolyama 0,24 százalékkal volt magasabb a tegnapi árnál.
Vegyesen szerepeltek a gyógyszergyári részvények is: a Richter 0,89 százalékot veszített értékéből, az Egis viszont 1,35 százalékkal drágult a nap végéig.
A tengerentúlon ma délután hozták nyilvánosságra a termelői árindex márciusi alakulását, mely a várt 0,7 százalékos emelkedés helyett 1,1 százalékos bővülést mutatott. Mindez azt jelenti, hogy az amerikai termelőknek fizetett összeg az energiaárak emelkedésével arányosan nőtt a múlt hónapban, ez pedig kedvező hír volt a piac számára. Az adat közlése után a vezető nyugat-európai részvényindexek meglódultak, az amerikai mutatók is pluszban kezdték a napot. Másik pozitív hír volt Amerikában, hogy a Johnson & Johnson a vártnál lényegesen jobb eredményeket közölt az első negyedévről.
A vezető európai indexek mindegyike akkor lódult meg igazán, amikor az Egyesült Államokban közölték a vártnál jobb adatokat. A magyar piac zárásakor a CAC 40 0,5 százalékos pluszban volt, a DAX 0,6 százalékkal állt tegnapi értéke felett, míg az FTSE 1,3 százalékkal erősödött.
A jelentősebb amerikai indexek erősödéssel kezdték a mai kereskedést, nem sokkal később azonban visszaestek. A kereskedés első óráiban a Dow Jones ipari index 0,3 százalékos pluszt szedett össze, a Standard & Poor's 0,2 százalékkal erősödött, míg a Nasdaq lényegében stagnált.