3p

A Tisza Párt sokat ígér a nyugdíjasoknak - mi lenne ebből megvalósítható?
Mekkora lesz várhatóan a novemberi nyugdíjkorrekció?

Nyugdíjszerviz élőben Karácsony Mihállyal és Malicskó Gáborral
Vegyen részt és kérdezze Ön is a szakértőket!

2025. április 11. 16:30

A részvétel ingyenes, regisztráljon itt!

Kicsi volt az érdeklődés kedden a részvények iránt a Budapesti Értéktőzsdén, a BUX index pedig a nap végére több mint 1 százalékot veszített értékéből. Főleg a Mol és az OTP gyengülése húzta lefelé az indexet, miközben a forint a reggeli gyengülés után 300 alatt stabilizálódott az euróval szemben.

A pesszimista nemzetközi hangulat a Budapesti Értéktőzsdére is hatással volt, a börze vezető indexe, a BUX kedden bő 1 százalékkal esett vissza előző napi értékéhez képest. A vezető részvények közül a Mol és az OTP lettek a nap vesztesei 2 százalék körüli bukásukkal.

11 988 ponton zárta a keddi kereskedést a BUX index, ez 1,15 százalékkal volt alacsonyabb, mint a hétfő délutáni záróértéke. A negatív hangulatban a forgalom is alacsony volt, alig több mint 10 milliárd forint értékben kereskedtek a papírokkal.

A vezető részvények a Richter kivételével olcsóbbak lettek a nap végére, főleg az OTP és a Mol húzta lefelé a piacot. A bank papírjaiért délután 2170 forintot adtak, ami 1,81 százalékkal maradt el a hétfői árfolyamtól, míg a Mol 2,09 százalékos gyengülés után 11 000 forinton zárt. 0,87 százalékkal esett vissza a Magyar Telekom, mely 569 forintot ért a végén, az osztalékfizetés közeledtével egyre népszerűbb lesz a távközlési részvény is.

Felemás napjuk volt a gyógyszergyártóknak a piacon, miután a Richter 0,39 százalékos drágulással 28 000 forinton zárt, az Egis viszont 2,83 százalékkal olcsóbb lett, 11 660 forint lett a végső árfolyama.

A forint reggel a februári ipari termelés adat megjelenése után gyengülésnek indult az euróval szemben, a 25,4 százalékos zuhanás nagyobb volt, mint amire előzetesen számítani lehetett. Délelőtt 300 forint közelében is járt az euró jegyzése, majd a nap második felében 297 körül stabilizálódott a magyar deviza. A részvénypiac zárása után 297,05 forintot ért egy euró, ami 1,1 százalékkal volt magasabb a hétfői jegyzésnél.

A nemzetközi piacokon is felülkerekedett a pesszimizmus keddre, az utóbbi négy hét emelkedése után a befektetők most realizálják profitjukat. Nyugat-Európában az FTSE 1,47 százalékkal esett vissza délutánra, a DAX pedig 0,79 százalékkal állt hétfői értéke alatt. Régiónkban a lengyel tőzsde WIG 20 indexe 1,82 százalékos mínuszt hozott össze, míg a prágai PX 50 3,35 százalékot bukott.


A tengerentúlon a keddi zárás után kezdődik az első negyedéves gyorsjelentési szezon, ami további bizonytalanságot hozhat a Wall Streetre. Elsőként az Alcoa közli eredményeit, majd a következő hetekben sorra jönnek a többi nagy cég számai. Nem tett jót a hangulatnak, hogy Soros György nemzetközileg ismert befektető a keddi nyitás előtt arról beszélt, hogy az utóbbi hetekben csak egy medvepiaci rally szemtanúi lehettünk, mivel a gazdaságról továbbra is negatív hírek érkeznek. A rossz előjelek után a negatív oldalon nyitottak a részvényindexek a Wall Streeten: a Dow az első néhány óra után 1,65 százalékos mínuszban volt, a S&P pedig 1,44 százalékkal állt hétfői értéke alatt.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!