A pesszimista nemzetközi hangulat a Budapesti Értéktőzsdére is hatással volt, a börze vezető indexe, a BUX kedden bő 1 százalékkal esett vissza előző napi értékéhez képest. A vezető részvények közül a Mol és az OTP lettek a nap vesztesei 2 százalék körüli bukásukkal.
11 988 ponton zárta a keddi kereskedést a BUX index, ez 1,15 százalékkal volt alacsonyabb, mint a hétfő délutáni záróértéke. A negatív hangulatban a forgalom is alacsony volt, alig több mint 10 milliárd forint értékben kereskedtek a papírokkal.
A vezető részvények a Richter kivételével olcsóbbak lettek a nap végére, főleg az OTP és a Mol húzta lefelé a piacot. A bank papírjaiért délután 2170 forintot adtak, ami 1,81 százalékkal maradt el a hétfői árfolyamtól, míg a Mol 2,09 százalékos gyengülés után 11 000 forinton zárt. 0,87 százalékkal esett vissza a Magyar Telekom, mely 569 forintot ért a végén, az osztalékfizetés közeledtével egyre népszerűbb lesz a távközlési részvény is.
Felemás napjuk volt a gyógyszergyártóknak a piacon, miután a Richter 0,39 százalékos drágulással 28 000 forinton zárt, az Egis viszont 2,83 százalékkal olcsóbb lett, 11 660 forint lett a végső árfolyama.
A forint reggel a februári ipari termelés adat megjelenése után gyengülésnek indult az euróval szemben, a 25,4 százalékos zuhanás nagyobb volt, mint amire előzetesen számítani lehetett. Délelőtt 300 forint közelében is járt az euró jegyzése, majd a nap második felében 297 körül stabilizálódott a magyar deviza. A részvénypiac zárása után 297,05 forintot ért egy euró, ami 1,1 százalékkal volt magasabb a hétfői jegyzésnél.
A nemzetközi piacokon is felülkerekedett a pesszimizmus keddre, az utóbbi négy hét emelkedése után a befektetők most realizálják profitjukat. Nyugat-Európában az FTSE 1,47 százalékkal esett vissza délutánra, a DAX pedig 0,79 százalékkal állt hétfői értéke alatt. Régiónkban a lengyel tőzsde WIG 20 indexe 1,82 százalékos mínuszt hozott össze, míg a prágai PX 50 3,35 százalékot bukott.
A tengerentúlon a keddi zárás után kezdődik az első negyedéves gyorsjelentési szezon, ami további bizonytalanságot hozhat a Wall Streetre. Elsőként az Alcoa közli eredményeit, majd a következő hetekben sorra jönnek a többi nagy cég számai. Nem tett jót a hangulatnak, hogy Soros György nemzetközileg ismert befektető a keddi nyitás előtt arról beszélt, hogy az utóbbi hetekben csak egy medvepiaci rally szemtanúi lehettünk, mivel a gazdaságról továbbra is negatív hírek érkeznek. A rossz előjelek után a negatív oldalon nyitottak a részvényindexek a Wall Streeten: a Dow az első néhány óra után 1,65 százalékos mínuszban volt, a S&P pedig 1,44 százalékkal állt hétfői értéke alatt.