10 079 ponton fejezte be az újabb napot a tokiói tőzsde Nikkei 225 indexe, ez fél százalékkal volt magasabb a szerdai záróértéknél. A hongkongi Hang Seng eközben 0,73 százalékot javított, a Shanghai Composite pedig 1,27 százalékos pluszba kapaszkodott fel. 0,09 százalékos felfelé araszolást mutatott a dél-koreai Kospi, a tajvani tőzsde vezető indexe pedig 0,64 százalékkal emelkedett.
Kedden kiújult a konfliktus a két Korea között: az évtizedek óta tartó viszály ezúttal négy dél-koreai halálos áldozatot követelt. A háború réme miatt egy pillanatra megijedtek a piacok, azonban a jelek szerint a hatás csak átmeneti volt, lassan kezd visszatérni az optimizmus a befektetőkbe.
A csütörtöki kereskedési nap egyébként nagyon csendesre sikerült Ázsiában, ahogyan egy amerikai elemző fogalmazott, "úgy tűnik, mintha ott is Hálaadás lenne". A kereskedés elején ugrottak meg jelentősen az indexek a kedvező amerikai munkaerőpiaci adatok láttán, az eufória azonban rövidéletű volt.
A szakemberek egyébként nem számítanak komoly tőzsdei szárnyalásra a következő hónapokban: egyrészt az európai adósságválság még messze nincs megoldva, másrészt pedig a kínai kormányzat továbbra is elszántnak tűnik, hogy minden eszközzel hűtse a gazdaságot.
Kínában a közelmúltban már megemelték a bankok számára előírt kötelező tartalékráta mértékét, hogy visszafogják a hitelezést, azonban a piacon többször elterjedt már a pletyka, hogy ha ez sem lesz elegendő, akkor a következő lépés az alapkamat-emelés lesz. Az egész mögött az áll, hogy az infláció a legfrissebb statisztikák szerint több mint kétéves csúcsra gyorsult a távol-keleti országban.
mfor.hu