A kedvező nemzetközi hangulat, és a G20-as csúcsról érkező pozitív hírek az amerikai tőzsdéken is komoly emelkedést indukáltak.
A New York-i értéktőzsde fő mutatója, a Dow Jones ipari átlag (DJIA) csütörtökön, hivatalos végeredmény szerint, 216,48 pontos, azaz 2,79 százalékos nyereséggel 7978,08 ponton zárt. A Nasdaq piac összetett mutatója 43,58 ponttal, azaz 2,81 százalékkal 1595,18 pontra emelkedett. Az S&P 500-as 22,50 ponttal, azaz 2,77 százalékkal 833,58 pontra gyarapodott.
A jó hangulatot főleg az eredményesnek tartott G20-as csúcsértekezlet táplálta, és segítettek a nap folyamán megjelent adatok is arról, hogy az amerikai ipari megrendelések februárban már növekedésnek indultak. Ettől főleg a feldolgozóipari, azon belül a fejlett technológiai részvények, és az áruházláncok papírjai drágultak. A New York-i mutatók harmadik napja emelkedtek.
A bankrészvényeket külön támogatta az amerikai könyvelők szabványügyi testületének csütörtökön megjelent ajánlása az adósságpapírok mérlegbeli értékelésének módosítására. Eszerint az adósságpapírok piaci értékét rendes piaci körülmények között elérhető szinten lehetne kalkulálni, nem pedig feltétlenül a konkrét piaci körülmények között elérhető árszinten. Az amerikai állami könyvelésfelügyelet megvizsgálja, hogy eszerint módosítsa-e a szabályozást.
Kedvezőek voltak az európai hírek is, jótékonyan hatott, hogy a nap folyamán az Európai Központi Bank (EKB) a vártnál kevésbé, csak negyed százalékponttal csökkentette alapkamatát, 1,25 százalékra. A bank elnöke sajtóértekezletén értésre adta, hogy ezután már csak hasonlóan csekély kamatcsökkentés várható a későbbiekben is - ha egyáltalán -, és szavaiból az is kiderült, hogy legkorábban csak egy hónap múlva várható döntés, vajon az EKB - az amerikai, a japán és a brit központi bankhoz hasonlóan - szintén növelné-e tovább a likviditást nem hagyományos eszközökkel, például vállalati kötvények vásárlásával.