A zárás előtt közvetlenül húzták fel jelentősen a Budapesti Értéktőzsde BUX indexét, így a korábbi jelentős mínuszból végül kicsivel hétfői értéke fölé kapaszkodott a mutató. A nemzetközi hangulat javulásának köszönhetően a forint is belehúzott a nap végén, pedig napközben 283 körül is volt az euró árfolyama.
A keddi kereskedés végére 15 626 pontig húzták a BUX indexet, ez 0,11 százalékkal volt magasabb, mint a hétfői záráskor. A forgalom átlagosnak volt mondható, közel 25 milliárd forint cserélt gazdát a befektetők között.
A vezető részvények vegyesen szerepeltek, de csak a nap végén tapasztalt felhúzásnak volt köszönhető, hogy nem zártak mínuszban. Az OTP-t az utolsó órában 3403 forintig húzták, ami 0,38 százalékkal volt magasabb hétfői árfolyamánál, míg a Mol 1,79 százalékos javulás után 14 250 forinton állt a nap végén. Lemaradt viszont a Magyar Telekom, mely 1 százalékos visszaesést követően 600 forinton fejezte be a kereskedést.
Rosszul szerepeltek a gyógyszeripari részvények is a piacon: a Richter a végén 31 650 forintot ért, ami 1,43 százalékkal maradt el hétfői szintjétől, míg az Egis 14 800 forintos ára 2,05 százalékos visszaesést jelentett.
A tőzsdéhez hasonlóan rosszul teljesített a forint is a nap első felében, majd délután a nemzetközi hangulat javulása miatt kezdett meredeken erősödni. Napközben 283 felett is volt átmenetileg az euró jegyzése, a részvénypiac zárása után azonban már csak 280,65 forintot kellett fizetni egy euróért, ami azonban még mindig 0,4 százalékos forintgyengülést jelentett. A dollár ára 200,76 forint volt, míg a svájci frank 185,24 forintba került a részvénypiaci zárást követően.
A délutáni éles fordulat elsősorban annak volt köszönhető, hogy a vártnál sokkal jobb makroadatok jelentek meg az Egyesült Államokban: a fogyasztói bizalom indexe a várt 42 pont helyett 54,9 pontig emelkedett, míg a richmondi Fed feldolgozóipari indexe 4 pontig szárnyalt a várt -7 pont helyett. Ezek hatására a Wall Streeten is komoly emelkedés kezdődött a negatív nyitás után, az első néhány órát követően a Dow már 1,92 százalékos pluszban volt, míg a S&P 1,91 százalékkal állt múlt pénteki értéke felett.
Európában is hasonló volt a helyzet: a nap első felében tapasztalt oldalazás, illetve gyengülés után délutánra kicsit magukra találtak az indexek. A londoni FTSE a nap második felében 0,97 százalékos pluszban volt, míg a frankfurti DAX 0,85 százalékkal állt hétfői értéke felett.