Enyhe pluszban nyitott csütörtökön a Budapesti Értéktőzsde BUX indexe, mely délelőttre kicsit több mint fél százalékkal állt előző napi értéke felett. Elsősorban a gyógyszerpapírok drágulása húzza felfelé a mutatót, miközben a Magyar Telekom lecsorgással indított reggel.
16 616 ponton állt csütörtök délelőtt a BUX index, ez 0,78 százalékkal volt magasabb a szerdai záróértékénél. A forgalom alacsonyabb volt a szokásosnál, az első órákban alig 3,5 milliárd forint cserélt gazdát a piacon.
A vezető részvények vegyesen szerepeltek, főleg a gyógyszerpapírok emelkedése húzta felfelé az indexet. Az OTP 1,03 százalékos drágulás után 3713 forinton állt a nap első felében, míg a másik fontos blue chip, a Mol 0,75 százalékkal kapaszkodott feljebb, így 13 400 forintot kellett adni érte. Olcsóbb lett viszont a Magyar Telekom, melynek 666 forintos ára 0,6 százalékos lecsorgást jelentett szerdához képest.
Az átlagnál jobban szerepeltek a kezdés után a gyógyszergyártók: a Richter 1,55 százalékos drágulást követően 36 100 forintért cserélt gazdát, míg az Egis 18 180 forintos szintje 2,13 százalékkal volt magasabb, mint szerdán.
Hullámzással indított a forint a bankközi devizapiacon, a jelek szerint a magyar deviza egyelőre nem találja az irányát. Délelőtt 268,67 forintot kellett adni egy euróért, ami nagyjából megfelelt a szerda délutáni árfolyamnak. A dollár szintje 190,88 forintnál állt, míg a svájci frankért 175,53 forintot kellett adni a piacon.
A nemzetközi piacok pozitív nyitás után enyhe lejtőre kerültek csütörtök délelőttre. A londoni FTSE a nap első felében 0,56 százalékkal állt szerdai értéke felett, míg a frankfurti DAX 0,06 százalékos mínuszban állt a nyitáskor tapasztalt erősödés után. Régiónkban a varsói WIG 20 0,45 százalékkal erősödött az első órákban, míg a prágai tőzsde PX indexe 1,47 százalékkal ugrott feljebb.
Az amerikai határidős indexek a nap első felében enyhe pozitív nyitást vetítettek előre délutánra, azonban addig még változhat a hangulat. Fontos makroadatok megjelenésére csak pénteken kell számítani, akkor közlik az amerikai gazdasági növekedés második negyedéves adatának első becslését.