EUR/HUF (273,50 - 275,00): A hét első napját 274 feletti árfolyammal nyitotta a forint, amire már 10-11 napja nem volt példa. A hátunk mögött tudhatjuk az amerikai gazdaságélénkítő csomag második verziójának bejelentését, de a forint nem volt képes jelentős térnyerésre az euróval szemben, sőt. Még mindig sok kockázat merül fel a kereskedőknél a HUF-ot illetően, rövid és középtávon egyaránt. Mi lesz az Alkotmánybíróság véleménye az új kasszagyarapító intézkedésekre, mennyi pénz fog a magánpénztárakból a társadalombiztosításba kerülni, mi lesz a véleménye a még nem jelentő hitelminősítőknek…, és még sorolhatnánk. Az mindenesetre bíztató, hogy a kiadási oldalról történt a hétvégén egy miniszterelnöki kijelentés: miszerint várható az újév elejétől gázáremelés. Ez remélhetőleg megtöri a jeget, és elkezdődik egy olyasféle kommunikáció, hogy nincsen ingyenebéd. Amennyivel nagyobb a dotáció összege a végfelhasználói gázszámlában, annál magasabb az államadósság, amit a dolgozóknak kell megfizetni, például a nyugdíjjárulék emelésével. A német külkeradatok nem túl bíztatóak a forintra nézve. A legfontosabb kereskedelmi partnerünknél az export száguld, az import viszont sajnos esik.
EUR/USD (1,3900 – 1,4000): Az október havi NFP számok megdöbbentően jóra sikeredtek, olyannyira, hogy a szerdai QE 2.0 dollárgyengítő hatása mára teljesen eltűnt, mivel az EUR/USD árfolyamát ugyanolyan szinten jegyzik, ahol volt a FED döntés előtt. Most, hogy túl vagyunk a fontos amerikai adatokon, eseményeken, a figyelem újra az európai fejleményekre összpontosulhat, amelyek nem is olyan fényesek. A görög CDS felár október 25-e óta több mint 200 pontot emelkedett, és a portugál és az ír kötvények hozamkülönbsége a német állampapírokhoz képest szintén rekordokat döntöget. Ma nem érkezik fontosabb adat sem az Egyesült Államokból, sem Európából, így nem számítunk nagy árfolyammozgásokra. Az euró / dollár mozgása 1,39 és 1,40 közé várható a mai napra.
CHF/HUF (202,50 – 205,80): 7 napot volt képes a CHF/HUF árfolyama 200 alatt maradni. Az euró gyengült a dollárhoz, és a frankhoz képest is ezért nem úgy tűnik, hogy a „svájci/forint” egyhamar újra áttörhetné ezt a lélektani határt. Az októberi svájci munkanélküliségi adat 3,5 százalékos értéke teljesen megegyezett a várakozásokkal, így marad a viszonylag erős oldalon a frank.
mfor.hu