9561 ponton fejezte be a szerdai kereskedést a tokiói tőzsde Nikkei 225 indexe, ez 0,98 százalékkal volt magasabb a keddi záróértéknél. A hongkongi Hang Seng a kereskedés második felére 0,23 százalékos lecsorgást mutatott, a Shanghai Composite viszont 0,84 százalékkal erősödni tudott. 0,07 százalékos gyengüléssel fejezte be a napot a dél-koreai tőzsde Kospi indexe, míg a tajvani piacon 0,86 százalékos javulás volt megfigyelhető.
A keddi amerikai tőzsdezárás után jelentek meg az Apple első negyedéves eredményei, melyekkel kapcsolatban előzetesen óvatosak voltak az elemzők. Végül a cég újabb hihetetlen számokat jelentett be, melyek főleg az iPhone rekordeladásainak köszönhetők. Az Apple egy részvényre jutó eredménye 12,30 dollárt tett ki, összesen pedig 11,6 milliárd dolláros profitot ért el. (Egy éve ezek a számok 6,4 dollár és 6 milliárd dollár voltak.) Az elemzői konszenzus részvényenként 10,04 dollárról szólt. A vállalat forgalma 59 százalékkal növekedett, és 39,2 milliárd dollárt tett ki. A társaságnak tehát minden dollár bevételből közel 30 cent nyeresége származik.
A kedvező számok az ázsiai technológiai szektorra is pozitív hatással voltak, hiszen a Távol-Keleten több beszállítója is van az amerikai cégnek, akiket érint az Apple eredménye. Tokióban az Advantest Corp. 2,91 százalékkal erősödött, míg az Electron-részvények 1,48 százalékkal drágultak tegnaphoz képest. A dél-koreai piacon az Apple nagy riválisa, a Samsung 2,1 százalékot tudott javítani, míg az amerikai cég egyik beszállítója, az LG Display 2,17 százalékkal tudott drágulni.
A tajvani piacon a Hon Hai Precision Industry 2,42 százalékkal ért többet, mint kedden, míg a szintén Apple-beszállító Foxconn 2,48 százalékos emelkedéssel fejezte be a kereskedést.
A japán piacon a jen kismértékű gyengülése is a pozitív irányba mozdította a hangulatot az exportra termelő cégek piacán. A Nissan például 1,08 százalékkal erősödött, míg a Bridgestone 1,18 százalékkal keddi értéke felett fejezte be a napot.
mfor.hu