A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 209,15 pontos, 1,21 százalékos csökkenéssel, 17 137,40 ponton zárt csütörtökön. A részvénypiac forgalma 8,335 milliárd forint volt, a vezető részvények veszítettek értékükből az előző napi záráshoz képest.
Német Sándor, a Buda-Cash Brókerház kereskedelmi igazgatóhelyettese elmondta: a piac még optimistán várta az Európai Központi Bank elnökének sajtótájékoztatóját, azonban Mario Draghi nem mondott konkrétumokat a mennyiségi lazítás további lépéseiről, ez elbizonytalanította a piacokat.
Kifejtette: másrészt az orosz-ukrán konfliktus újabb fejleményei, az orosz embargó is negatív hatást gyakorolt a részvénypiacok alakulására. Az európai piacokon munkahelyek szűnhetnek meg az orosz embargó miatt, emiatt a gazdasági növekedés lassulhat - fűzte hozzá.
Sándor Dávid, a KBC Equitas elemzője elmondta: negatív hangulat jellemezte az európai piacot, így például a DAX ismét lefelé "haladt". Rámutatott: az orosz-ukrán konfliktusban a kölcsönös szankciók, az "adok-kapok" kezd érezhetővé válni, ez befolyásolja a részvénypiacok alakulását, és ez hatott a BÉT papírjainak árfolyammozgására is. Az OTP árfolyama például újabb mélypontot ért el - emelte ki.
A Mol 75 forinttal, 0,64 százalékkal 11 675 forintra csökkent. Az OTP-részvények ára 92 forinttal, 2,35 százalékkal 3823 forintra esett. A Magyar Telekom árfolyama 3 forinttal, 0,83 százalékkal 358 forintra gyengült. A Richter-papírok árfolyama 36 forinttal, 0,95 százalékkal 3765 forintra csökkent. A tőzsdénél sokkal szebb összképet mutatott a forint és az állampapírok piaca. A magyar fizetőeszköz minimálisan erősödött az euró ellenében, a keresztárfolyam megközelítette a 315,50-es szintet. A svájci frank 260 alatt maradt.
A kötvényhozamok csütörtökön ismét csökkentek, a hosszabb futamidők esetén jellemzően 15 bázisponttal. Igaz, a rövid állampapírok, a 3 és a 12 hónapos hozama nem változott.
mfor.hu/MTI