Az amerikai bankok veszteségei után Európát sem kerüli el a válság, bár az HSBC szintén jórészt amerikai részlegének köszönheti nyereségének első féléves visszaesését. A bank profitja 3,9 milliárd dollárral csökkent az év első hat hónapjában, de még így is 10,2 milliárd dollárt tett ki. A BBC elemzője szerint ez magasabb lehet, mint az összes többi vezető brit bank profitja együttvéve.
A 3,9 milliárd dolláros profitcsökkenés jórészt az amerikai részleg gyenge teljesítményével indokolható, a cég az észak-amerikai piacon 2,8 milliárd dolláros veszteséget produkált. Az első féléves eredmények közlésével egyidőben 3,7 milliárd dollárnyi veszteség leírását is bejelentette a cég.
Az HSBC eddig is azok között a bankok között volt, melyek a legnagyobb veszteségeket írták le, a hitelválság miatt már több mint 15 milliárd dollárt bukott a pénzügyi cég. Az eredmények közlése után percek alatt 1 százalékkal esett vissza a részvények értéke a londoni tőzsdén.
A 10,2 milliárdos profit jórészt annak köszönhető, hogy a bank jól teljesített az ázsiai, latin-amerikai és európai piacokon, ez valamelyest ellensúlyozta az Amerikában elszenvedett veszteségeket. A vállalat most azon dolgozik, hogy csökkentse veszteségeit a tengerentúlon: csökkenti az autóvásárlásra adott hiteleket, elbocsátásokra készül, illetve más költségmegtakarító intézkedéseket vezet be. Az HSBC közleménye szerint a növekvő munkanélküliség és a tovább zuhanó lakásárak miatt az amerikai piacon továbbra is nehéz lesz boldogulni.
Több brit bankkal ellentétben az HSBC még nem kért újabb tőkét a részvényesektől részvénykibocsátás keretében, de a cég vezetői hozzátették, hogy ők sem lehetnek teljesen immunisak a hitelválság következményeire. Az HSBC szerint a pénzügyi piacok továbbra is komoly gondokkal fognak küzdeni, a vállalat szerint szükség lenne a hitelezési gyakorlat megváltoztatására és szigorúbb törvényi szabályozásra.