Míg a tengerentúlon a kereskedés első felében inkább kivárás, óvatos vételek voltak jellemzőek, addig a délutáni órákban ismét a vevők vették át a terepet, és a zárásra komoly emelkedést mutattak a tőzsdeindexek.
Egy százalék körüli nyereséggel, a napi csúcsok közelében zártak a New York-i értéktőzsde vezető indexei, ahogy az elektronikus piac, a Nasdaq mutatója is. A 30 vezető iparvállalat DJIA indexe 95 ponttal, 1,1 százalékkal ugrott meg, és 8711-en zárt. Az S&P 500-as 0,9 százalékkal kúszott fentebb, és 8 pontos emelkedés után 940 ponton fejezte be a napot. A Dowhoz hasonlóan nőtt a Nasdaq Composite mutatója, mely 22 ponttal 1885 pontra nőtt.
Különösen jól szerepeltek a technológiai papírok, köszönhetően az IBM eredményeinek megelőlegezett bizalomnak. (A kereskedés után publikált számok alapján a cégben bízók jól jártak, hiszen 12 százalékkal nőtt a vállalat eredménye.)
Szintén jót tett, hogy a JPMorgan Chase & Co. a várakozásokat jócskán meghaladó második negyedéves számokat közölt, ami ismét csak a válság enyhülését, a várható fordulatot vetítette előre.
Az is kedvező lehet, hogy január óta a legalacsonyabb szintre csökkent az Egyesült Államokban az első ízben munkanélküli segélyért folyamodók száma a múlt héten: 47 ezerrel 522 ezerre. Elemzők 565 ezerre számítottak. Az elbocsátási hullám enyhülésével a tartósan munkanélküli segélyből élők száma is csökkent, 642 ezerrel 6,27 millióra. A biztató adatok ellenére azonban az USA-ban munkanélküliségi ráta továbbra is igen magas, 9,5 százalék.
Természetesen a jelentési szezon még tartogathat meglepetéseket, de mind több kereskedő előlegezi meg a bizalmat, és vélekedik úgy, hogy ha egyes szektorokban még komoly problémák adódhatnak, mások kilábalóban vannak a bajból, és a gazdaság általában véve is inkább erősödést mutat, mint további hanyatlást.