Közleményük szerint a magánnyugdíjpénztár igazgatótanácsa a tagok érdekét szem előtt tartva, az esetleges kockázatokat és pénzügyi következményeket megfontolva javasolta a Horizont Magánnyugdíjpénztárba történő beolvadást.
A döntés hátterében az áll, hogy a szabályozási környezet elmúlt években történt változásai miatt az ING nyugdíjpénztári szolgáltatásokat nyújtó leányvállalata, az ING Pénztárszolgáltató és Tanácsadó Zrt. 2014. június 30-án megszünteti pénztárszolgáltató tevékenységét, ezért a pénztárnak határoznia kellett, hogyan folytassa működését.
A megoldásra több alternatíva is felmerült. Az alternatívák közötti döntést egy független tanácsadó cég elemzése is segítette. Az egyetlen hosszú távon fenntartható megoldásnak a beolvadás bizonyult, a legkedvezőbb ajánlatot pedig a piaci szereplők közül a Horizont Magánnyugdíjpénztár tette, amely a pénztártagok száma alapján 2013 negyedik negyedévében 19,5 százalékos részesedéssel rendelkezett az ötszereplős magánnyugdíj-pénztári piacon - mutatott rá közleményében az ING.
A Horizont 12 ezer taggal rendelkezik és mintegy 29 milliárd forint vagyont kezel.
Az ING küldöttközgyűlésének döntése alapján július 1-jétől a tagok a Horizont Magánnyugdíjpénztár tagjaivá válnak, ha a Horizont május 5-re összehívott küldöttközgyűlése is megerősíti ezt a beolvadási szándékot.
Az ING Magánnyugdíjpénztár tagjainak megtakarítása automatikusan átkerül a Horizonthoz.
Az ING Magánnyugdíjpénztár 1997-ben kezdte meg a működését. Kezelt vagyona 2013 végén meghaladta a 71 milliárd forintot, taglétszáma pedig a 27 ezret.
MTI