Tegnap még úgy tűnt, hogy a Magyar Telekom lesz a tőzsdehírek origójában csütörtökön, de a jegybank keresztülhúzta a várakozásokat. Az MNB friss stabilitási jelentésében ugyanis arra tett javaslatot, hogy a meglévő hitelekre törvényileg szabályozzák a felszámítható maximális kamatmarzsot, és hogy az árfolyamgátat úgy alakítsák át, hogy a háztartások teljes egészében megszabadulhassanak az árfolyamkockázattól.
A javaslat nem igazán nyerte el a befektetők tetszését, és magas forgalomban 4,7 százalékkal értékelték le a bankpapírt. Érdekes módon a kisebbik bank, az FHB részvényeinek értéke ugyanakkor fél százalékkal emelkedni tudott. Igaz, napközben ott is feljegyezhettünk egy 2,5 százalékos mínuszt.
A várakozásokhoz képest a bevételsoron jobb, a profitsoron gyengébb számokat közlő Magyar Telekom a bankpapírhoz képest szűk sávban mozgott. Bár reggel még 1,35 százalékos mínuszban is járt, zárasra a veszteség 0,7 százalékra mérséklődött. Az osztalék mértékével kapcsolatban a menedzsment a frekvencia tenderek második köre után, vagy az éves számok publikálását követően fog javaslatot tenni.
A másik két blue chip közül a Richter 0,2 százalékkal morzsolódott le, míg a Mol végre nem esett, igaz erősödni sem tudott, hiszen 14 750-es záróára stagnálást jelent.
A tegnapival ellentétben izgalmas volt a forint piaca is. Előbb a cseh jegybanki bejelentés (interveniálni készülnek az erős korona miatt) 297 fölé nyomta az euróval szembeni árfolyamot, majd az EKB váratlan kamatvágása 295,5 alá vitte a kurzust. Jelenleg egy euróért 296,8, egy frankért 241,5, egy dollárért pedig 221,6 forintot kell adni.
A forintos állampapírok piacán valamelyes csökkent a hozamgörbe meredeksége miután a hosszabb papírok referenciahozama 4-10 bázisponttal csökkent, miközben a rövidebbeké érdemben nem változott.
mfor.hu