3p

„E” mint energia konferencia - fókuszban a megújulóenergia-politika érvényesülése, az energia tárolási lehetőségei, a gáz- és árampiac helyzete, a zöld átmenet finanszírozása, az elektromobilitás jövőképe.

Bankvezérek, neves energiapiaci szakértők, egyetemi tanárok és kutatók a jelen kihívásairól: hallgassa meg Ön is élőben!

2024. május 16. Budapest

Részletek és jelentkezés

Szinte egész nap tegnapi értéke alatt tartózkodott a BUX index, délután aztán az OTP meredek emelkedésbe kezdett, és a BUX-ot is felhúzta 0,31 százalékos pluszba.

Az amerikai piacok tegnapi gyengülése után várható volt, hogy ma eséssel nyit majd a BUX is, mivel a tengerentúlon a pénzügyi szektorban felerősödtek az aggodalmak a hitelválság kapcsán. A hazai részvények közül elsősorban a Mol háza tájáról érkeztek negatív hírek. A Budapesti Értéktőzsdén a forgalom ma is alacsony maradt, 10 milliárd forint értékben cseréltek gazdát a részvények. A BUX végül 22 459 ponton zárt, ami 0,31 százalékkal magasabb tegnapi értékénél.

A vezető részvények vegyesen szerepeltek, a Mol és az OTP volt a két végpont: az olajpapírok 0,83 százalékot veszítettek értékükből, az OTP-részvények viszont 0,91 százalékkal magasabban, 6863 forinton zártak. A Magyar Telekom az elmúlt napok gyengülése után ma 2,5 százalékkal drágult, 779 forintig pattantak vissza a papírok.

Gyenge napot zártak a gyógyszeripar képviselői: az Egis 0,68 százalékkal zuhant vissza, a Richter pedig a nap végi felhúzásnak köszönhetően 0,22 százalékkal drágult.

A Mol annak köszönhette mai gyengülését, hogy a Merrill Lynch a korábbi semlegesről alulsúlyozottra minősítette le a cég papírjait, emellett 22 000 forintos célárat állapított meg. Szintén negatív hír az olajcég háza tájáról, hogy bizonytalanná vált az osztalék kifizetése, egyelőre nem tudni, hogy mikor és mennyi osztalékra számíthatnak a részvényesek. Az elemzők szerint az sincs kizárva, hogy a jövő évre tolódik az osztalék kifizetése.

A tengerentúlon a pénzügyi szektor tegnapi nagy bukása után ma főleg az olajár került a piac középpontjába. Ma a tőzsdék nyitása után tovább esett a nyersanyag árfolyama, egy hordó olaj 126,49 dollárba került délután. Jelentős makroadat ma sem jelent meg Amerikában, a hét második felében várhatók olyan adatok, melyek befolyásolhatják a tőzsdék irányát is.

A vezető nyugat-európai indexek ma jórészt pluszban álltak a nap második felében a tegnapi esés után. Délután a CAC 40 0,71 százalékkal állt tegnapi értéke felett, az FTSE 0,28 százalékkal erősödött, a DAX értéke viszont csak kismértékben változott.

A Wall Street indexei ma vegyesen kezdték a kereskedést: a Dow Jones 0,12 százalékkal tegnapi értéke alatt állt a nyitás után, a Standard & Poor's 0,18 százalékot javított, a Nasdaq pedig 0,55 százalékkal állt magasabban, mint tegnap.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Szerkesztőségünkben mindig azon dolgozunk, hogy higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú írásokat nyújtsunk Olvasóink számára.
Előfizetőink máshol nem olvasott, minőségi tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Előfizetésünk egyszerre nyújt korlátlan hozzáférést az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz, a Klub csomag pedig egyebek között a Piac és Profit magazin teljes tartalmához hozzáférést és hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmaz.


Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!