2p

„E” mint energia konferencia - fókuszban a megújulóenergia-politika érvényesülése, az energia tárolási lehetőségei, a gáz- és árampiac helyzete, a zöld átmenet finanszírozása, az elektromobilitás jövőképe.

Bankvezérek, neves energiapiaci szakértők, egyetemi tanárok és kutatók a jelen kihívásairól: hallgassa meg Ön is élőben!

2024. május 16. Budapest

Részletek és jelentkezés

Gyengült reggel a nyitás után a BUX index, főleg az OTP-nek köszönhetően esett vissza a mutató. Délelőtt a BUX 0,73 százalékkal állt tegnapi értéke alatt.

Az amerikai piacok tegnapi oldalazása után ma eséssel kezdett a BUX index, mely főleg az OTP gyengülésének köszönhetően veszített értékéből. A bankpapírok elsősorban a nemzetközi hangulatnak köszönhetően buktak nagyot reggel, az amerikai bankszektorból újabb negatív hírek láttak napvilágot. Az olaj ára emelkedett délelőtt, ami újabb pesszimizmust szülhet a nemzetközi piacokon.

A BUX index délelőtt 20 239 ponton állt, ami 0,73 százalékkal maradt el tegnapi záróértékétől. A vezető papírok vegyesen szerepeltek, főleg az OTP húzta lefelé az indexet. A bankpapírok 2,22 százalékkal zuhantak vissza az első néhány órában, így 6120 forintba kerültek a részvények. Ennek nagyrészt az lehet az oka, hogy tegnap újabb rossz hírek jelentek meg az amerikai pénzügyi szektorról. A Mol viszont 0,42 százalékos erősödés után 20 230 forinton állt délelőtt. A Magyar Telekom árfolyama ingadozott délelőtt, tizenegy óra előtt 728 forinton állt, ami 0,14 százalékkal marad el a tegnapi zárástól.

Vegyesen teljesítettek a gyógyszergyártók a nap első felében: az Egis 0,43 százalékkal erősödni tudott, a Richter viszont 0,48 százalékot veszített tegnapi értékéből.

Délelőtt jelentek meg az eurozónában és Németországban a júniusi munkanélküliségi adatok, melyek vegyesen alakultak. A német munkanélküliség a várt 7,9 százaléknál valamivel kedvezőbb volt, 7,8 százalék volt a munkanélküliek aránya a múlt hónapban. Az eurozónában viszont kicsivel a konszenzus felett alakult a munkanélküliség: a 7,1 százalékos várakozás után 7,2 százalék lett a tényleges adat.

Amerikában ma viszonylag kevés adat megjelenésére lehet számítani, a befektetők leginkább az ISM feldolgozóipari indexre és az ABC/Washington Post fogyasztói bizalmi indexre figyelnek.

A makroadatok mellett továbbra is az olajár mozgathatja leginkább a piacokat. Tegnap kismértékben csökkent a nyersanyag árfolyama, ma délelőtt viszont ismét drágult az olaj. A kereskedés első néhány órájában 1,40 dolláros emelkedés után 141,40 dollárba került egy hordó nyersanyag.

A vezető nyugat-európai indexek mindegyike jókora eséssel kezdett ma reggel. A francia CAC 40 index délelőtt 2,14 százalékos mínuszban volt, az FTSE 2,31 százalékot bukott a nap első felében, a DAX pedig 1,81 százalékkal esett vissza.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Szerkesztőségünkben mindig azon dolgozunk, hogy higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú írásokat nyújtsunk Olvasóink számára.
Előfizetőink máshol nem olvasott, minőségi tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Előfizetésünk egyszerre nyújt korlátlan hozzáférést az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz, a Klub csomag pedig egyebek között a Piac és Profit magazin teljes tartalmához hozzáférést és hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmaz.


Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!