Reggel még kismértékű korrekcióval nyitott a BUX, majd napközben kicsivel tegnapi értéke felett volt, jórészt a Molnak köszönhetően. A végén a kedvezőtlan makroadatoöknak és az amerikai piacok gyenge nyitásának köszönhetően meredeken lefelé fordult az OTP, mely a BUX-ot is magával rántotta. Az olajár nem nagyon változott, jórészt tegnapi értéke körül ingadozott.
21 588 ponton zárta a napot a BUX, ez 0,17 százalékkal marad el tegnapi értékétől. A részvényforgalom elmaradt az előző napitól, 16,3 milliárd forint értékben kereskedtek a papírokkal. A vezető részvények vegyesen szerepeltek, a Mol és az OTP ellentétes utat járt be. Az olajrészvények 1,64 százalékos drágulás után 20 150 forinton zártak, míg az OTP a végén nagyot esett, 6934 forintos árfolyama 2,19 százalékkal maradt el a tegnapitól. Hullámzó napon van túl a Magyar Telekom is, mely végül minimális emelkedés után 796 forintot ért.
Vegyesen szerepeltek ma a gyógyszergyári részvények a piacon: az Egis 0,14 százalékkal erősödött a végére, a Richter viszont 0,02 százalékot veszített értékéből tegnaphoz képest.
Az olaj ára ma nem okozott jelentős mozgást a piacokon, a tegnapi újabb nagy esés után ma jórészt változatlan volt az árfolyam, csak kismértékben ingadozott. Délután 124,61 dollárba került egy hordó nyersanyag, ez 17 centtel magasabb a tegnapi árfolyamnál.
A ma megjelent makroadatok viszont nem hoztak további optimizmust a piacra. Kezdődött délelőtt az eurozóna és a német gazdaság kiábrándító adataival, majd ezekhez csatlakozott délután Amerika is. A német IFO hangulatindex 90 pontra esett vissza, rég voltak ennyire negatívak a német gazdaság szereplőinek várakozásai. Nagy-Britanniában 3,9 százalékkal estek vissza a kiskereskedelmi eladások a múlt hónapban, miközben az elemzők 2,6 százalékos csökkenést vártak.
Amerikában a múlt héten megugrott az új munkanélküliek száma, a várt 380 ezer helyett 406 ezren jelentkeztek munkanélküli segélyért. A használt lakások eladása pedig júniusban tízéves mélypontra esett vissza a tengerentúlon, a várt 4,94 millió helyett 4,86 millió lakást adtak el. Májushoz képest 2,6 százalékos volt a visszaesés, az elemzők mindössze 1 százalékos csökkenést valószínűsítettek.
A vezető nyugat-európai részvényindexek egész nap mínuszban voltak, délután a kedvezőtlen amerikai adatoknak köszönhetően komolyabban visszaestek. A francia CAC 40 index 1,16 százalékos mínuszban volt, az FTSE 0,94 százalékot bukott tegnaphoz képest, míg a DAX 1,27 százalékkal gyengült.
Amerikában a Wall Street komoly eséssel indított, majd a nyitás után fokozatosan kezdett felkapaszkodni. A magyar tőzsde zárását követően, a Dow 0,96 százalékkal állt tegnapi értéke alatt, a Standard & Poor's 0,76 százalékos mínuszban volt, a Nasdaq pedig 0,75 százalékkal esett vissza az első néhány órában.