Eddig inkább pozitív képet festett az Egis szerdai és a Magyar Telekom csütörtöki első negyedéves gyorsjelentése, mindkét cég esetében kicsivel a várt felett alakultak az eredmények. Ugyanakkor rövid távon ezeknek nem nagyon lehet árfolyamhatásuk, annyival nem lettek jobbak az eredmények, hogy az jelentősen felhúzza a részvényárakat.
"Az Egis esetében a nettó eredmény picivel jobb lett annál, mint amit vártunk, összességében megálapítható, hogy a kisebbik gyógyszercég exportja a vártnál jobban alakult, a hazai piac viszont szenved" - mondta el a Concorde elemzője. Főleg a volt szovjet államok piacán teljesített kiemelkedően a vállalat, ezen a területen 44 százalékkal növelte eredményét.
Móró Tamás szerint rövid távon nem nagyon lehet árfolyamhatása a vártnál jobb gyorsjelentésnek, mivel készült rá a piac, hogy előbb-utóbb pozitív eredmény jön az Egistől. Középtávon viszont ha tartósan megmaradnak a kedvező eredmények, akkor lehet számítanai a részvények drágulására.
A Magyar Telekom eredménye főleg a költségcsökkentő és hatékonyságnövelő intézkedéseknek köszönhetően lett jobb a vártnál, a Concorde elemzőjét nem lepte meg, hogy ezek már ekkora súllyal megjelentek az első negyedéves eredményben. "A külföldi elemzők, akik nem annyire követik az eseményeket, kevésbé voltak optimisták, a konszenzusba viszont az ő véleményük is beleszámít. Ezért is lett jobb az eredmény a konszenzusnál" - tette hozzá.
Az OTP-től 54,4 milliárdos nettó eredményt vár a Concorde, ez 7,7 százalékos növekedést jelentene. ha ehhez hozzávesszük a még nyitott devizapozícióban lévő veszteségeket, akkor még kedvezőbb a kép. "Elvileg egy ilyen eredménytől az OTP-részvények árának is fel kéne menni, de sok függ a nemzetközi környezettől. Azt érdemes kiemelni, hogy az összes régiós bankpapír visszaállt a tavaly októberi-novemberi árszintre, az OTP viszont ahhoz képest még 15-20 százalékos mínuszban van. Persze ehhez hozzájárulnak az ország negatív gazdasági kilátásai is, de véleményünk szerint legalább 10 százalékkal feljebb kéne lenniük a bankpapíroknak" - mondta el Móró Tamás az OTP rövid távú kilátásairól.
A Richter esetében ugyanaz állapítható meg, mint a másik gyógyszerrészvénynél: a hazai piac szenved, a kelet-európai eladások viszont erősek. A Concorde 10 milliárdos nettó eredményre számít a cégtől, egy ilyen eredménynek nem lenne árfolyamhatása, mivel már beárazták a piacok.
A Mol-gyorsjelentés megjelenése után sem számít jelentős mozgásra Móró Tamás. A magas olajár felfelé húzza az eredményt, a petrolkémiai és vegyipari üzletág viszont visszafogja. A Concorde szakembere 59,6 milliárdos nettó eredményt vár az olajcégtől. A makói gázmezővel kapcsolatban Móró Tamás elmondta: egyelőre azt vizsgálják, hogy ki lehet-e gazdaságosan termelni a földgázt, ezért még korai arról beszélni, hogy milyen árfolyamhatása lenne egy esetéleges termelésnek. Egyelőre sok a bizonytalanság az ügyben, a termelés megkezdése még távoli ahhoz, hogy megjelenjen az árfolyamban - tette hozzá.