Egész nap kitartott a reggel kezdődött emelkedés a Budapesti Értéktőzsdén, a nyitástól kezdve folyamatosan az OTP-részvények átlagon felüli emelkedése húzta a mutatót. A délután megjelent amerikai makroadat még rátett egy lapáttal azonban a nemzetközi piacokon csak átmeneti volt az optimizmus.
15 635 ponton zárt a BUX index a pénteki kereskedés végén, ez 3,41 százalékkal volt magasabb, mint előző napi értéke. A forgalom kimondottan magas volt, majdnem 40 milliárd forint értékben kereskedtek a papírokkal a tőzsdén.
A vezető részvények közül az OTP volt a nap nyertese, a bank árfolyama 3620 forintig emelkedett, ami 7,74 százalékkal volt magasabb az előző napi szintnél. Reggel a JP Morgan felminősítése húzta a magyar pénzintézet árfolyamát, majd az amerikai makroadatok megjelenése után a nap második felében átmenetileg a 10 százalékos határt is átlépték a részvények az erősödésben. A Mol 13 150 forintig drágult, így 2,45 százalékkal ért többet, mint csütörtökön, míg a Magyar Telekom 610 forintos árfolyammal vonul pihenőre, ez megfelelt előző napi záróárának.
Jól szerepeltek a gyógyszeripari részvények is a piacon a hét utolsó napján, a Richter 1,97 százalékos javulás után 31 100 forinton állt meg, míg az Egis 16 400 forintos szintje 3,14 százalékkal volt magasabb, mint egy nappal korábban.
Korán reggel még átmenetileg erősödött a forint az euróval szemben a bankközi devizapiacon, azonban a jó hangulat nem volt tartós, hamar gyengülésnek indult a magyar fizetőeszköz. Napközben a 290-es szintet tesztelte a forint, majd délután az Amerikából érkező kedvező munkanélküliségi adat láttán kicsit visszanyert erejéből. A részvénypiac zárása után nem sokkal 287,21 forintot kellett adni egy euróért, ami már alig volt magasabb a csütörtöki árfolyamnál. A dollár délután gyengülésnek indult, 205,72 forintra emelkedett az amerikai valuta árfolyama, a svájci frankért pedig 189,59 forintot kellett adni.
Amerikában a pénteki nyitás előtt jelentették be, hogy a várt 520 ezer helyett csak 345 ezerrel csökkent a nem mezőgazdaságban foglalkoztatottak száma, a munkanélküliség viszont 9,4 százalékra emelkedett. A szakemberek szerint az adat arra utal, hogy lassan már kifelé lábal a recesszióból az amerikai gazdaság, ezért a világ tőzsdéi pozitívan fogadták a hírt elsőre.
A nemzetközi piacokon jól indult a nap, majd az amerikai makroadatok hatására délután volt még egy rántás, azonban nem sokkal később elromlott a hangulat. A magyar tőzsdezárás után a londoni FTSE 1,21 százalékkal állt csütörtöki értéke felett, a frankfurti DAX pedig 0,23 százalékos pluszban volt. A varsói tőzsde WIG 20 indexe délutánra 0,34 százalékos mínuszba esett át, Prágában viszont 2 százalékos erősödés volt tapasztalható.
A Wall Streeten a munkanélküliségi statisztikák megjelenése után jól indult a kereskedés, majd nem sokkal később lefelé fordultak az indexek. Az első pár óra után a Dow és a S&P is enyhe pluszban volt.