3p

„E” mint energia konferencia - fókuszban a megújulóenergia-politika érvényesülése, az energia tárolási lehetőségei, a gáz- és árampiac helyzete, a zöld átmenet finanszírozása, az elektromobilitás jövőképe.

Bankvezérek, neves energiapiaci szakértők, egyetemi tanárok és kutatók a jelen kihívásairól: hallgassa meg Ön is élőben!

2024. május 16. Budapest

Részletek és jelentkezés

A délelőtti mínusz után a nap második felében az OTP szárnyalása húzta fel a BUX indexet is, végül 0,08 százalékkal tegnapi értéke felett zárt a mutató.

Az amerikai pénzügyi szektorból érkező negatív hírek a nap első felében a BUX indexre is rossz hatással voltak, majd délután a dollár erősödésének köszönhetően ismét zuhanni kezdett az olaj ára a világpiacon. A magyar tőzsdén az OTP reagált a legkomolyabb szárnyalással az olajár visszaesésére, ezzel a BUX-ot is pluszba húzta.

A kereskedés végén 21 776 ponton állt a BUX index, ez 0,08 százalékkal magasabb tegnapi záróértékénél. A napi részvényforgalom magasabb volt a tegnapinál, de továbbra sem volt kiemelkedő, 14,4 milliárd forint értékben cseréltek gazdát a papírok. A vezető részvények közül az OTP szárnyalása emelkedett ki, de délutánra a Mol is elindult felfelé. A bankpapírok végül 7010 forinton fejezték be a napot, ez 2,64 százalékkal magasabb a tegnapi árfolyamuknál. A Mol mérsékelte veszteségét, de a 20 100 forintos záróár még mindig 1,93 százalékkal elmarad az egy nappal korábbitól. A végére zárkózott fel a Magyar Telekom is, mely végül 0,98 százalékos mínuszban, 811 forinton zárt.

Vegyesen szerepeltek a gyógyszeripar képviselői: az egis a végén esett vissza, 1,54 százalékkal zárt tegnapi értéke alatt, a Richter viszont 0,46 százalékkal erősödni tudott.

Délután meredeken lefelé indult az olaj ára, pedig a nap első felében még jórészt pluszban tartózkodott az árfolyam. A magyar tőzsdezárás után 120,96 dollárba került egy hordó nyersanyag, ami 3 százalékkal alacsonyabb a tegnapi árnál. Mindez annak köszönhető, hogy a dollár jelentősen erősödött az euróval és a japán jennel szemben, valamint elhárultak a szállítási nehézségek Nigériában.

Tegnap és ma újabb negatív hírek jelentek meg az amerikai pénzügyi szektorról: a Merrill lynch 8,5 milliárd dolláros tőkebevonást jelentett be tegnap a tőzsdezárás után, mivel a brókercég 5,7 milliárd dolláros veszteséget szenvedett el a nómegbízhatatlan hitelek eladása miatt. A Deutsche Bank elemzője szerint a Citigroup lehet a következő cég, mely jelentős leírásokat eszközöl majd hasonló okból, a harmadik negyedévre 8 milliárdos leírással számol az elemző.

A vezető nyugat-európai indexek is délután indultak felfelé az olajár zuhanása miatt. A magyar tőzsdezárás után a francia CAC 40 index 0,37 százalékkal állt tegnapi értéke felett, az FTSE 0,54 százalékos pluszban volt, a DAX pedig 1,07 százalékot javított a nap második felére.

A tengerentúlon is felfelé indultak a mutatók a nyitást követően, az indexek most korrigálhatják tegnapi meredek esésüket. A Dow Jones néhány óra után 1,18 százalékos pluszban volt, a S&P ugyanennyit javított, míg a Nasdaq 2,12 százalékkal lódult meg.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Szerkesztőségünkben mindig azon dolgozunk, hogy higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú írásokat nyújtsunk Olvasóink számára.
Előfizetőink máshol nem olvasott, minőségi tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Előfizetésünk egyszerre nyújt korlátlan hozzáférést az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz, a Klub csomag pedig egyebek között a Piac és Profit magazin teljes tartalmához hozzáférést és hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmaz.


Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!