3p

Magyar Péter lenne jobb a gödörben lévő magyar gazdaságnak vagy Orbán Viktor?
Nem lesz baj abból, hogy a nyugdíjmegtakarításokat ingatlancélra is el lehet költeni?
Online Klasszis Klub élőben Felcsuti Péterrel!

Vegyen részt és kérdezzen Ön is!

2024. november 28. 15:30

A részvétel ingyenes, regisztráljon itt!

Jórészt az OTP árfolyama határozta meg a Budapesti Értéktőzsde irányát a szerdai kereskedés elején, a forgalom nagy része is a bankpapírokkal történt. A BUX délelőtt 0,5 százalékkal állt keddi záróértéke alatt, a vezető részvények vegyesen szerepeltek, a nagy bukásokat részben ellensúlyozta az OTP és a Telekom drágulása.

Már kedd délután is a bankpapírok szárnyalása mérsékelte a BUX index esését, hasonlóan folytatódott szerdán délelőtt is. Az OTP mellett a Magyar Telekom tudott még drágulni, a Mol és a gyógyszerpapírok viszont jelentősen visszaestek. A forint ismét gyengüléssel nyitott, az első néhány óra után 293 felett volt az euró ára.

A BUX index szerda délelőttre 11 867 pontig esett, ami 0,51 százalékkal maradt el előző napi záróértékétől. Az esés azonban csalóka, ugyanis a közel 10 milliárdos forgalom jelentős részét - több mint 8 milliárdot - az OTP generálta. A bankpapírok pedig emelkedni tudtak, a BUX esése csak annak köszönhető, hogy csökkent a bank súlya az indexben.

A blue chipek közül a már sokat emlegetett OTP 2,43 százalékkal drágult délelőttre, így 2530 forintba kerültek a részvények. A reggeli órákban jelentős mozgás volt az árfolyamban, többször is megfordult az irány a nyitás után. Az általunk megkérdezett elemző szerint sok a spekuláció jelenleg az OTP piacán, a pénteki gyorsjelentés megjelenése után láthatunk majd talán tisztábban. A Magyar Telekom volt a másik vezető részvény, amelyik emelkedni tudott, a távközlési papírok 575 forintos ára 0,88 százalékkal volt magasabb, mint kedd délután. Jelentősen 2,56 százalékkal visszaesett viszont a Mol árfolyama, az olajtársaság részvényeiért így 9500 forintot adtak a befektetők.

Rosszul kezdték a szerdai kereskedést a gyógyszeripar képviselői is: az Egis 2,49 százalékos gyengülés után 12 160 forintba került, míg a Richter 27 450 forintos ára 1,61 százalékkal maradt el a kedditől '''a reggel megjelent gyorsjelentés''' után.


A forint még kedden délután kezdett gyengülésbe, amikor bejelentették Amerikában a bankmentő csomag részleteit. Timothy Geithner pénzügyminiszter beszéde után megint visszaesett a kockázatvállalási kedv, ez pedig rosszul hatott a régió devizáira. Szerdán reggel aztán tovább gyengélkedett a forint, délelőtt már 293,76 forintot kellett adni egy euróért, míg a dollár ára 226,91 forint volt.

A nemzetközi piacokon kevesen számítottak arra, hogy ilyen jól kezdődik majd a szerdai nap. Az amerikai tőzsdék zuhanása után leginkább Nyugat-Európában is szakadásra lehetett készülni, ehhez képest a részvénypiacok minimális mértékben gyengültek csak. Délelőtt a londoni FTSE 0,38 százalékkal állt keddi értéke alatt, míg a frankfurti DAX 0,09 százalékot veszített a nap első felében. A tengerentúli határidős indexek egy kis pluszban álltak, azaz jöhet egy pici pozitív korrekció a zuhanás után.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!