3p

Magyar Péter lenne jobb a gödörben lévő magyar gazdaságnak vagy Orbán Viktor?
Nem lesz baj abból, hogy a nyugdíjmegtakarításokat ingatlancélra is el lehet költeni?
Online Klasszis Klub élőben Felcsuti Péterrel!

Vegyen részt és kérdezzen Ön is!

2024. november 28. 15:30

A részvétel ingyenes, regisztráljon itt!

Pozitív kezdés után a nap második felére visszaesett a Budapesti Értéktőzsde BUX indexe, mely a záráskor több mint másfél százalékos mínuszban volt. A legnagyobb vesztes az OTP lett, mely majdnem 4 százalékot bukott, a blue chipek közül egyedül a Telekom tudott drágulni a nap végére.

Pozitív kezdés után a nap második felére visszaesett a Budapesti Értéktőzsde BUX indexe, mely a záráskor több mint másfél százalékos mínuszban volt. A legnagyobb vesztes az OTP lett, mely majdnem 4 százalékot bukott, a blue chipek közül egyedül a Telekom tudott drágulni a nap végére.

19 539 ponton fejezte be a szerdai kereskedést a BUX index, ez 342 ponttal, 1,72 százalékkal alacsonyabb volt az előző napi értékénél. A negatív hangulatban a forgalom magas volt, a zárásig közel 40 milliárd forint cserélt gazdát a befektetők között.

A vezető részvények a Magyar Telekom kivételével veszítettek értékükből, legnagyobbat az OTP bukta. A bankpapírok 4925 forintig estek vissza, ez 3,79 százalékos zuhanást jelentett. Olcsóbb lett a Mol is, az olajcég részvényei 1,6 százalékos esést követően 14 650 forintba kerültek. Az egyetlen üdítő kivétel a Magyar Telekom volt, mely már az utóbbi napokban is jól teljesített a kamatcsökkentési hullám indulása miatt. A távközlési papírok 793 forintig kapaszkodtak fel a szerdai zárásra, ez 0,38 százalékos javulást jelentett.

Nem volt sok erő a gyógyszerpapírokban, különösen az Egis gyengült jelentősen. A cég részvényei 3,16 százalékos bukást követően 19 950 forinton álltak meg, míg szektortársa, a Richter 39 000 forinton zárt, ami fél százalékkal maradt el a keddi értékétől.

A forint reggel még jól kezdett a bankközi devizapiacon, délelőtt 266 alatt is járt az euró árfolyama, a nap második felére azonban gyengülésnek indult a magyar fizetőeszköz. A részvénypiac zárása után nem sokkal 268,20 forintot kellett adni egy euróért, ami körülbelül fél százalékos gyengülést jelentett keddhez képest. A dollárral szemben 188,67-ig gyengült a magyar deviza, míg a svájci frank jegyzése 176,59 forint volt délután.

A nemzetközi piacokon is fokozatosan romlott a hangulat a reggeli pozitív nyitást követően. Délutánra a londoni tőzsde FTSE indexe 0,4 százalékkal esett keddi értéke alá, a frankfurti DAX pedig 0,34 százalékkal gyengült. Régiónkban a varsói WIG 20 index majdnem 3 százalékot bukott, a prágai tőzsde PX indexe pedig 2,27 százalékkal állt előző napi értéke alatt.


A Wall Street vezető indexei negatív kezdés után felfelé kezdtek kapaszkodni. Az első pár óra után a Dow 0,17 százalékkal volt magasabban, mint a keddi záráskor, a S&P pedig 0,14 százalékkal araszolt feljebb. A nyitás előtt a vártnál kedvezőbb makroadatok jelentek meg a tengerentúlon a tartós fogyasztási cikkek rendelésállományáról, azonban a javulás jórészt a roncsprémiumnak volt köszönhető.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!